Tohle je země pitomců, naříká server nad zmatky kolem volby prezidenta

26.11.2012 7:58 | Zprávy

Soud bude rozhodovat o tom, zda fungují zákony matematiky. Toto zjištění vyplývá z výroků úředníka Ministerstva vnitra Václava Hanycha, který odmítá přiznat chybu při kontrole petičních archů prezidentských kandidátů a tvrdí, že konečné slovo zůstává na soudu. Zákony matematiky přitom mluví poměrně jasně. Server BritskéListy.cz k Hanychovým výrokům poznamenává, že jsme národ pitomců.

Tohle je země pitomců, naříká server nad zmatky kolem volby prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Vysoký úředník Ministerstva vnitra Václav Henych, který odpovídal za kontrolu petičních archů prezidentských kandidátů pro nadcházející přímou volbu, je stále přesvědčen, že jeho tým při vyhodnocování chybných podpisů postupoval správně a konečný verdikt o vyřazení Jany Bobošíkové z volby je až na Nejvyšším správním soudu. Server BritskéListy.cz k tomu poznamenává, že se na příkladu tohoto úředníka potvrzuje staré známé pravidlo. Malý člověk bývá potrestán, vysokému úředníkovi se nic nestane, píše server.

Znevážená první přímá volba prezidenta

„V zásadě žijeme v zemi naprostých pitomců. Dnes je to matematika a zítra se bude říkat, že je věcí právního názoru, zda Jan Hus byl prezidentem Československa. Smáli jsme se Romneymu za to, že se diví, proč se v letadle nedají otevírat okna, ale klesáme do mnohem většího bahna. Viděl jsem jako obvykle jenom první hodinu Otázek, kde se většinu času omílal Henychův blud, nicméně i tak jsme se mohli dozvědět další šokující věci. Henych mluvil o tom, že podpisy na listinách prezidentských kandidátů kontrolovalo 60 náhodně vybraných dobrovolníků," píše server.

Britské listy upozorňují na možnost, že se v oné šedesátce dobrovolníků mohli nacházet třeba lidé, kteří sbírali podpisy pro Vladimíra Dlouhého, pročež by při kontrole byli zaujatí a celá prezidentská volba by tím byla znevážena. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vedení Prahy

V poslední době je to na magistrátu jedna kauza za druhou. Jak je možné, že je fungování magistrátu v takovém rozvratu a co bude dál? Neměl by už konečně někdo za vše nést odpovědnost? Vždyť vedení je naprosto papalášské, a že by se mu řešilo řešit problémy Prahy se taky říct nedá. Nemyslíte, že bys...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…