"Selhání nové právní úpravy lze úspěšně demonstrovat na příkladu dvou shodně zdravotně postižených osob, kdy je paradoxně 'sankcionován' neposkytnutím dávky ten zdravotně postižený, který se, přes svůj handicap, úspěšně snaží o sebe postarat sám, zatímco ten, kdo zůstane pasivní a nesamostatný, dávku dostane," píší poslanci VV ve zprávě, kterou předali vládě. Největší problém tak vidí v nynější právní úpravě, která podle nich žadatele o ZTP, ZTP/P a TP poškozuje. Zvýšit by se tak podle nich měl ideálně i počet těch, kteří dostanou příspěvek na mobilitu.
Podle předloženého návrhu VV by mělo víc těch, kteří se musí i přes svůj hendikep spoléhat na veřejnou dopravu, dostat příspěvek na speciálně upravený automobil nebo vozík. Náklady na úpravu běžného vozu na speciální se totiž mnohdy vyšplhají do desítek tisíc korun. S největší pravděpodobností ale zákon Věcí veřejných neprojde. Od začátku se netěší velké oblibě a negativně se k němu vyjádřilo už i ministerstvo práce a sociálních věcí. "Navrhované řešení, které se vrací k právnímu stavu před 1. lednem 2012, považuje ministerstvo za věcně nesprávné. Rovněž legislativní zpracování návrhu zákona vykazuje závažné nedostatky," vyjádřilo se k návrhu ministerstvo.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane