Voliči nejsou tak pitomí, píše o knížeti-členovi vlády šéf Britských listů

27.01.2013 10:42 | Zprávy

Vystřízlivění. A i to navzdory všem předchozí spekulacím, mediálním kampaním, hysterii ve školách, v divadlech a na Facebooku. Takové jsou první hodiny po ukončení první přímé volby prezidenta v očích Jana Čulíka, šéfredaktora Britských listů. „Konečně máme nikoliv spekulace, ale tvrdá fakta,“ poznamenává.

Voliči nejsou tak pitomí, píše o knížeti-členovi vlády šéf Britských listů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu Miloše Zemana. Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republiky

„Je pozoruhodné, že nad mediálním mýtem uměle vytvořené "vznešené osobnosti" Karla Schwarzenberga, jejíž nereálnost na poslední chvíli vyjádřilo i to, že kandidát nedokázal ani správně odvolit, nebo odpovědět na otázku televizní redaktorky, jestli pobírá důchod, zvítězil o hodně realističtější pohled českého voličstva,“ poznamenává Čulík. Neupírá Zemanovi status kontroverzního kandidáta, avšak podle něj média jeho obraz vykreslovala mnohem reálněji než právě Schwarzenbergův.

Lidé, kteří mylně považují Miloše Zemana za levicového, budou prý zřejmě čelit zklamání. “Navzdory určitým levicovým hodnotám je Miloš Zeman svými agresivně militaristickými, antipalestinskými, antiekologickými a antiromskými prohlášeními v podstatě hodně pravicový prezident,“ poukazuje šéfredaktor a dodává, že pozitivní vývoj však zřejmě nečeká ČSSD.

Lidé se možná obávali znovuřešení Benešových dekretů

Za volebním triumfem Zemana tkví podle Čulíka zřejmě i míra českého nacionalismu a obava, že by Schwarzenberg otevřel majetkové otázky týkající se Benešových dekretů. Zároveň jeho soupeři zajisté ublížilo trvalé angažmá v Kalouskově vládě i jako předseda TOP09. „Kdyby býval Schwarzenberg z vlády odešel a stranu TOP09 opustil tak dva roky před prezidentskými volbami, bylo by bývalo možné věřit jeho ujišťování, že je zcela nadstranický kandidát. Že prohrál, dokazuje, že voliči opravdu nejsou pitomí a chápali Schwarzenberga jako součást této nekompetentní a kontroverzní vlády,“ podotýká.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Tomio Okamura byl položen dotaz

Obvinění

Nemyslíte, že je zvláštní, že v případě, že jde o někoho z opozice, konkrétně teď myslím vás nebo Babiše, tak policie začíná jednat vždy před volbami, kdy se rozpoutává celá kauza? A máte dojem, že se tu měří všem stejně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…