Podle Franze mohly dějiny vypadat jinak, kdyby se ve společnosti udržel matriarchát. Dodal, že jsou ženy něžnější a nejsou tak soutěživé jako muži. „Je otázka, zda postavení žen vyřeší kvóty. Myslím si, že ženy nemusejí být stanoveny jako nějaký druh. Naše společnost mnohé zanedbává a má pocit, že to musí nahradit korektností,“ cituje server výrok umělce.
Jak to bylo s Becherovkou
Zeman ale Franze upozornil, že političky nejsou jenom laskavé. Připomněl anglickou královnu Alžbětu, které se přezdívalo krvavá, ruskou carevnu Kateřinu Velikou, císařovnu Marii Terezii nebo britskou premiérku Margaret Thatcherovou. Kvóty pak označil za pitomost.
Franz ale oponoval, že Zeman vyjmenoval takzvané „babochlapy“. Zeman se ale bránil a vyzval, aby padlo jméno ženy, která by své zemi přinesla mír. Na to neměl Franz odpověď. Do debaty ale vstoupil Vladimír Dlouhý se jménem irské prezidentka Mary Robinsonové. I ten se ale vyslovil proti kvótám.
Miloš Zeman rovněž poznamenal, že se jedná o obecnější problém nesmyslné evropské regulace. Tyto normy jsou prý často svěrací kazajkou. „Nechci, aby se lidem stalo to, co mě před sedmi lety, kdy jsem přestal pít Becherovku, protože evropská norma v ní zvýšila obsah cukru,“ poznamenal Zeman.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe