"Po útoku ženu ošetřili v rumburské nemocnici a propustili domů. Byla ve špatném zdravotním stavu, ani jsme jí nemohli vyslechnout," řekl dnes ČTK Haňka. Později dvaašedesátiletou ženu museli hospitalizovat v děčínské nemocnici. Mluvčí Krajské zdravotní, která nemocnici v Děčíně provozuje, Jiří Vondra odmítl sdělit jakékoliv podrobnosti.
Dá se vyjít beze strachu na ulici?
Policie nařídila soudní pitvu, která má dokázat, zda smrt ženy souvisí s útokem z novoroční noci. Několik dní strávil v nemocnici i syn zemřelé ženy, který se útočníkům postavil, když napadali jeho otce.
Na podporu rodiny se v neděli sešlo na varnsdorfském náměstí asi 200 lidí. Dcera napadeného muže jim v prohlášení, které organizátoři shromáždění přečetli, poděkovala shromážděným za podporu. "Sama jsem útoku přítomna nebyla, ale mohu potvrdit, že se opravdu stal. Jako rodič chci ve Varnsdorfu žít, beze strachu vyjít i v noci na kteroukoliv ulici," vzkázala.
SLEDUJEME témata: Romové a Šluknovsko
Ve městech Šluknovského výběžku se za poslední rok zvýšila kriminalita, častá jsou přepadení na ulici nebo krádeže v domech. Místní ze situace viní Romy. Město navíc podle nich neinformuje pravdivě situaci ve městě. V novém roce se lidé sešli už podruhé, vloni demonstrovali v ulicích Rumburku a Varnsdorfu několik měsíců.
Při největším protestu pochodovalo ulicemi Varnsdorfu 10. září loňského roku téměř tisíc lidí, od romských ubytoven je tehdy oddělovaly policejní kordony. Zasahovali i policisté na koních a vodní dělo. Protestů se tehdy účastnili kromě místních i sympatizanti extremistických hnutí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp