I nadále bude mít policejní prezident Petr Lessy podporu Unie bezpečnostních sborů, která ji prokázala už v petici po jeho střetu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Její podepisování bylo ukončeno v úterý 14. srpna a nyní bude předána premiéru Petru Nečasovi. Stane se tak paradoxně krátce poté, co předseda vlády označil chování policejního prezidenta za neúnosné a obvinil Lessyho, že si „hoví v pozici neodvolatelného funkcionáře“.
Podle premiéra si Lessy hraje se členy vlády a není jasné, kam tímto chováním směřuje. „Nevím, co tím sleduje, nevím, jaký to má význam, a především je to neúnosné,“ rozhořčil se po středečním jednání vlády Petr Nečas. Podobně jako v případu Kalouskových telefonátů, tak se i ve věci údajného nátlaku na odchod z funkce od ministra vnitra Jana Kubiceho postavil premiér proti policejnímu prezidentovi. Ten totiž v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že se chování ministra Kubiceho dá označit za vydírání.
V této zemi už se nehodí mluvit pravdu a nesmí se to
„Pustil jsem si záznam toho rozhovoru a přečetl jsem si veškeré dostupné články. S panem policejním prezidentem jsem po svém návratu z dovolené ještě nemluvil, ale přijde mi to, jestliže policejní prezident řekne něco, co stejně jako on vnímají a cítí všichni, tak je to špatně. Tedy že mluvit pravdu v této zemi se už nehodí a nesmí se to,“ říká pro ParlamentníListy.cz v reakci na dění kolem Petra Lessyho předseda Unie bezpečnostních sborů Zdeněk Buřič.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník