Hlas z policie varuje před návratem politické policie. Stačí málo

16.08.2012 17:10 | Zprávy

Za muže na odstřel lze dlouhodobě považovat policejního prezidenta Petra Lessyho. Kvůli vyšetřování v kauze letadel CASA se dostal do střetu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, výroky o nátlaku na odchod z funkce do sporu s ministrem vnitra Janem Kubicem. Pokud ale padne, tak se podle předsedy Unie bezpečnostních sborů Zdeňka Buřiče vrátíme k politické policii.

Hlas z policie varuje před návratem politické policie. Stačí málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista s rukou na zbrani

I nadále bude mít policejní prezident Petr Lessy podporu Unie bezpečnostních sborů, která ji prokázala už v petici po jeho střetu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Její podepisování bylo ukončeno v úterý 14. srpna a nyní bude předána premiéru Petru Nečasovi. Stane se tak paradoxně krátce poté, co předseda vlády označil chování policejního prezidenta za neúnosné a obvinil Lessyho, že si „hoví v pozici neodvolatelného funkcionáře“.

Podle premiéra si Lessy hraje se členy vlády a není jasné, kam tímto chováním směřuje. „Nevím, co tím sleduje, nevím, jaký to má význam, a především je to neúnosné,“ rozhořčil se po středečním jednání vlády Petr Nečas. Podobně jako v případu Kalouskových telefonátů, tak se i ve věci údajného nátlaku na odchod z funkce od ministra vnitra Jana Kubiceho postavil premiér proti policejnímu prezidentovi. Ten totiž v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že se chování ministra Kubiceho dá označit za vydírání.

V této zemi už se nehodí mluvit pravdu a nesmí se to

„Pustil jsem si záznam toho rozhovoru a přečetl jsem si veškeré dostupné články. S panem policejním prezidentem jsem po svém návratu z dovolené ještě nemluvil, ale přijde mi to, jestliže policejní prezident řekne něco, co stejně jako on vnímají a cítí všichni, tak je to špatně. Tedy že mluvit pravdu v této zemi se už nehodí a nesmí se to,“ říká pro ParlamentníListy.cz v reakci na dění kolem Petra Lessyho předseda Unie bezpečnostních sborů Zdeněk Buřič.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Senioři jsou jediná skupina, která od 2020 netratila

A není to snad pravda? Vždyť pracujícím klesají zejména kvůli inflaci mzdy, zatímco důchodcům důchody rostou. Komu je dorovnávám příjem tak jako důchodcům? Netvrdím, že máme hodit důchodce přes palubu, nezaslouží si to, ale cožpak si my ostatní zasloužíme takové mzdy? My třeba o důchodců navíc nemám...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

19:19 Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

Vyhodit právo na udělení azylu z našeho ústavního pořádku. Takový návrh padl na nedávné konferenci, …