Martinů považuje za úspěch, že jej Klaus vůbec přijal
"Jako prezident republiky musím dbát na kontinuitu fungování České republiky a policejní prezident je pro mě hodně vysoká funkce," stojí v Klausově prohlášení, které zaslal médiím.
Předchůdce Oldřicha Martinů Husáka a Koláře, kteří se před svým koncem ve funkci taktéž domáhali schůzky s hlavou státu, ale prezident nepřijal.
John: Nečas je pod vlivem Langera
Kvůli výzvě k Martinů odchodu se strhl i boj ve vládní koalici. Premiéra Petra Nečase pobouřilo, že vicepremiér a ministr jeho vlády Radek John s ním tento návrh na odvolání předem neprojednal. John se pro změnu obořil skrze média na předsedu vlády, který je prý pod vlivem exšéfa rezortu vnitra Ivana Langera. Podle Johna za Nečasem třikrát týdně dochází a snaží se ovlivnit chod ministerstva.
Langer: John nemá vizi
Někdejší ministr vnitra Langer má ke krokům svého nástupce výtky. Podle něj totiž Radek John nepředložil žádnou vizi, kritizuje Langer, který tak obhajuje Martinů. Aby ne. Za dosazením do funkce policejního prezidenta Oldřicha Martinů totiž stojí právě Langer.
Premiér Nečas slíbil, že se kvůli návrhu na odvolání policejního šéfa setká s ministrem Johnem a celou záležitost společně projednají. Nyní hodlá ke schůzce přizvat i samotného Martinů.
Budoucnost v čele policie
Pokud by Martinů podporu Václava Klause nebo i Petra Nečase nakonec skutečně získal, pořád nad ním bude stát ministr vnitra a jeho náměstek. Podle těch je Martinů špatným šéfem policie a je odpovědný za mizerný stav policejního sboru.
Dále:
Martinů: Názory Klause vezmu v potaz při rozhodování o rezignaci
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kls