Biolaboratoře ve Lvově pracovaly s patogeny moru, antraxu a brucelózy. V Charkově a Poltavě (zhruba 350 km východně od Kyjeva, pozn. red.) pak s patogeny záškrtu, salmonelózy a úplavice. Uvedl to Igor Kirillov, náčelník sil radiační, chemické a biologické obrany ozbrojených sil RF.
Důkazy ovšem žádné nepředložil.
Mezi novináře se nedostaly dokonce ani fotografie zmíněných zařízení.
V tiskovém prohlášení však stojí, že ve Lvově bylo zničeno více než 320 sběrných míst. Přesně 232 jich prý bylo s původcem leptospirózy, 30 s tularemií, deset s brucelózou a pět s morem. „Nadměrné množství biopatogenů svědčí o práci prováděné v rámci vojenských biologických programů,“ zdůraznil Kirillov, jehož mimo jiných citovala ruská agentura TASS.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Mgr. Jan Holoubek