Propadák Drábkovy reformy: Bojovník proti bankám má jasno

02.04.2013 13:00 | Zprávy

Během prvního pololetí letošního roku se mají lidé starší 35 let rozhodnout, zda vstoupí do druhého pilíře důchodové reformy. Chabý zájem v prvních třech měsících vůbec nepřekvapil ekonoma Patrika Nachera, jenž považuje vstup do druhého pilíře za vazalství. Mnohem lepším řešením by podle něj bylo podpořit stávající produkty a rodinnou pospolitost.

Propadák Drábkovy reformy: Bojovník proti bankám má jasno
Foto: archiv PN
Popisek: Patrik Nacher

První poločas mají za sebou lidé starší 35 let ve svém rozhodování o tom, zda vstoupit, nebo nevstoupit do druhého pilíře důchodového systému, klíčového prvku reformy z dílny exministra Jaromíra Drábka. Čas na rozhodování má tato věková kategorie do konce června. Penzijní společnosti počítají, že s blížícím se termínem bude přihlášek rapidně přibývat, a stále se nevzdávají optimistického odhadu půl milionu klientů k tomuto datu. Během prvních tří měsíců se jich ale rozhodlo připojit k druhému pilíři žalostně málo.

Za leden a únor je registrováno celkem 13 504 účastníků, přesná čísla za březen ještě nejsou známa, ale ani během něj zájem příliš nevzrostl. „Pro mě to není nic překvapivého. Od začátku říkám, že druhý pilíř není penzijní reforma, ale pareforma. Parametry nejsou dobře nastaveny, nikoho nic nemotivuje do druhého pilíře vstoupit. Naopak je tam celá řada omezení zejména s ohledem na současnou ekonomickou situaci ve světě. Vstupovat do druhého pilíře bych nazval skoro vazalstvím,“ říká pro ParlamentníListy.cz majitel portálu bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Z chyb Slováků, Maďarů a Poláků jsme se nepoučili

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Hospodaření ČT

Prosadili jste zvýšení poplatků pro ČT a ČR. Jak ale vysvětlíte, že budeme platit víc, ale systém kontroly hospodaření jste ponechali tak jak je - tedy neprůhledný? Proč, když jde o veřejnou službu, z veřejných peněz, nemá veřejnost možnost nahlédnout do toho, jak se s jejich penězi nakládá? To vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

4:39 Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

Státní umělci? Prezident Petr Pavel podepsal vládní novelu zákona o podpoře kultury definující statu…