Hudebníci a herci jsou podle Rupperta určitou částí společnosti stigmatizovaní, že jsou lehkoživkové, kteří si teď konečně „budou moci najít pořádnou práci u lopaty“. „Což je samozřejmě komoušská hanebnost,“ prohlásil zpěvák. „Takový ten třídní boj, třeba inteligence versus dělnictvo, umělci versus kdokoliv jiný,“ vysvětloval Ruppert. Je přesvědčen, že v Česku tento třídní boj zuří, způsobuje ho například prezident Zeman. „Ale já si spíš myslím, že do jisté míry je lidská přirozenost se koukat do talíře sousedovi vedle s tím, že součástí toho koukání vedle bohužel není empatie,“ mínil.
„Po pravdě řečeno, já jsem si na začátku řekl, že nechci přistoupit na tu hru toho viru, a jednou jsem začal dělat nějaký video na pomoc někomu, pak jsem nahrál nějakou písničku na podporu sestřiček, ale pak jsem si řekl, že je to celý trošičku scestný. Nejsem příznivcem konspiračních teorií, ale zase na druhou stranu, ‚odsaď podsaď‘, a mám pocit, že jak je ta věta krásná, že za tím je ještě něco jinýho, tak trošku to mám, tenhle pocit,“ řekl v květnu herec a zpěvák Vojtěch Dyk. Doplnil, že dostal od státu jen tři tisíce korun, ale prý ho to vlastně ani moc nepřekvapilo.
Tématem umělců a kultury obecně se zabýval také pořad Showtime na televizi Prima. V úterý reportéři vyzpovídali hned několik známých osobností. Mezi nimi byl také zpěvák Bohuš Matuš. Ten na rovinu přiznal, jak se věci mají jen pár dnů před Vánoci. „Žádný dárky kupovat nebudu, protože máme opravdu tu krizi hroznou a budu se dívat po nějaký jiný práci,“ sdělil kamerám primácké televize.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový