Na rozdíl od Bruntálu nebylo v Rýmařově přijetí až tak vřelé, i když i zdejší nevelké Náměstí Míru bylo také plné jeho obyvatel. Starosta Petr Klouda přivítal vzácnou návštěvu a představil město, jehož kořeny sahají až do 13. století. I když se původně jedná o hornické město, dnes jeho radní trápí nedostatek pracovních příležitostí, vysoká nezaměstnanost, úbytek obyvatel a odchod mladých lidí za prací.
„Na druhé straně tady máme krásnou přírodu, hory a lidi, kteří jsou připraveni porvat se s osudem,“ řekl starosta.
Klaus vzpomínal na první setkání s občany v letním kině
Podle hejtmana Jaroslava Palase jsou lidé z Rýmařovska opravdu upřímní, milí a pracovití. „My politici si jich velmi vážíme a snažíme se jim život ulehčit,“ řekl Palas.
Václav Klaus poděkoval za přijetí a zavzpomínal na dobu, kdy se těsně po revoluci sešel s občany Rýmařova v letním kině. Opět zdůraznil, jak je důležité jezdit po zemi a potkávat se s lidmi.
Do projevu prezidenta se však z rohu náměstí neustále ozývala hlasitá hudební produkce. „Neslyším, který debil pouští tu hudbu,“ ozvala se nespokojená seniorka odvedle.
Mezitím prezident domluvil a moderátorka vyzvala občany k dotazům. První muž se zeptal, co si prezident myslí o přeběhlících. „Na přeběhlíky jsem se vždy strašně mračil a nemám důvod to měnit,“ řekl Klaus. A vyzval občany, ať počkají, jak se situace na české politické scéně vyvine.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Anna Vidiševská