Místopředseda Zemanovy vlády: Kapitalistická církev a sudetský pohřeb Nečase

28.02.2013 10:06 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Předseda vlády Petr Nečas se v současnosti dopustil hned několika nehorázností, vykopal si politický hrob, ale ještě chvíli bude kolem sebe jako umírající politická kobyla kopat. Ostatně mu k tomu tleskají Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg. Jako zprávu z pohřbu pojal rozbor nynějších politických aktivit vlády místopředseda bývalého Zemanova kabinetu Egon T. Lánský.

Místopředseda Zemanovy vlády: Kapitalistická církev a sudetský pohřeb Nečase
Foto: senat.cz
Popisek: Místopředseda Zemanova kabinetu Egon Lánský

Své přemítání o nynějších vládních eskapádách nazval: O rozdávání velkých peněz malými lidmi a také o tahání oněch peněz z kapes občanů. Jak totiž Egon T. Lánský říká, žádná vláda žádné peníze nemá, protože jde o peníze občanů. „Ona je jenom bere a rozdává v nemalém množství, hlavně svým slouhům a kamarádům. Petr Nečas, zatím ještě premiér české vlády, se v minulých dnech dopustil spousty nehorázností. Třeba ten jeho rozhodovací spěch ohledně církevních restitucí, vždyť to je zneužití moci. Snad si to ani nenechal onou vládou schválit, ačkoli stále platí, že vláda rozhoduje ve sboru. Jistě mu to třeba i dodatečně schválí pánové Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg. Především oni si to tak přáli,“ nešetří kritikou.

Církev nejbohatším kapitalistou

„Při spěšně zorganizovaném podepisování smluv o takzvané restituci majetku církvím a náboženským společnostem jedna malá, ale společensky odpovědná církev, myslím baptisty, chyběla. Zato církev katolická, reprezentovaná dříve slušným kardinálem Dominikem Dukou s chutí podepsala smlouvu, jež ji, možná na věky, učinila snad nejbohatším kapitalistou v Česku a to zcela bez prokázání, ba i jen znalosti o tom, co jí kdy patřilo,“ podotýká Lánský, jenž byl za vlády Miloše Zemana zodpovědný za koordinaci resortů zahraničí, vnitra a obrany, ale i za přístupová jednání s Evropskou unií (EU).

Nečasův zmíněný spěch Lánský vysvětluje tím, že proti formě dohody o restitucích leží u Ústavního soudu několik protestních podání. „A to by panečku bylo, kdyby vládě, jež si v parlamentu pomáhá tu s odsouzenými, dočasně na záskok přivolanými rádobyposlanci, jindy úplatky ve formě trafik a jakýmisi koupěmi celých malých kvazistraniček jako je třeba LIDEM, aby jim nezatrnulo. Ostatně LIDEM není ani lidová, ani demokratická a po pravdě ani zvolená,“ říká a dodává: „Uvidíme, co k tomu řekne Ústavní soud v naší nejbezbožnější demokracii v Evropě. Snad se dočkáme i definice církevního vlastnictví. Dosavadní stav věcí naznačuje, že proti rámci navrhovaných restitucí je kolem osmdesáti procent občanů a že i ve své straně má její předseda Nečas rostoucí počet odpůrců. Ti ovšem zatím nevědí, co s tím. Pánové Schwarzenberg a Kalousek vědí, jejich strana proto roste na úkor té údajně občanské a demokratické.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nerudová byla v maskérně ze všech nejdéle.“ To řekl a jde na kobereček

15:55 „Nerudová byla v maskérně ze všech nejdéle.“ To řekl a jde na kobereček

Dohru v Bruselu bude mít komentář o tom, že Danuše Nerudová strávila v maskérně před natáčením telev…