„Pokud byly odposlechy namířené proti někomu jinému, nelze v tom spatřovat žádný problém,“ řekl serveru Novinky.cz odborník na ústavní právo Václav Pavlíček. Odposlechy jsou zašifrovány a uloženy na speciálním serveru, ke kterému má přístup jen úzký okruh lidí. Po zadání kódu, který se mění, mohou záznamy poslouchat i předem určení vyšetřující detektivové.
„V okamžiku ukončení odposlouchávání pak vypálíme kompletní obsah zaznamenaných hovorů na CD a předáme ho tomu, kdo si odposlech objednal. Od té chvíle je to jeho majetek a nakládá s tím podle svého uvážení. U nás se pak veškerý obsah automaticky maže,“ řekl serveru šéf policejního Útvaru zvláštních činností Tomáš Almer.
Stěžoval si už Vidím
Česká justice už jednou řešila případ, kdy byli odposloucháváni politici. Před šesty lety podal stížnost poslanec ODS Jan Vidím, který byl spolu s bývalým ministrem vnitra Ivanem Langrem odposloucháván kvůli úniku tzv. Kubiceho zprávy, která se zabývala prorůstáním mafie do státní zprávy. Soud ale jeho stížnost letos v dubnu po šesti letech zamítl a tím nepřímo odposlechy posvětil.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane