Tluchoř láká Klause do čela modré strany. A není sám. Nečas slábne

25.08.2012 16:54 | Zprávy

Václav Klaus jako staronový předseda ODS. S touto myšlenkou v sobotu přišel expředseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Redakce ParlamentíchListů.cz mezi zákonodárci této strany zjišťovala názor Tluchořových kolegů. Mnozí mu ale připomněli, že to byl právě on, kdo ve straně prosazoval současný spíše levicový směr.

Tluchoř láká Klause do čela modré strany. A není sám. Nečas slábne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř

Bývalý šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, který je často spojován jako významný spojenec expremiéra Mirka Topolánka, se v sobotním rozhovoru pro Právo vyslovil, že dobrým kandidátem na předsedu ODS by byl Václav Klaus. Podzimní stranický kongres by podle něho mohl Petru Nečasovi prodloužit mandát o půl roku a Václav Klaus poté, co odejde z Hradu, by se o předsednický post mohl ucházet.

„Je to relevantní debata. Náležitosti, jak si představuji předsedu ODS, Václav Klaus nepochybně stále splňuje. Jestliže dnes je ODS ve vleku jiných, ve vleku událostí, opouští principy, které dlouhodobě hlásala, a není schopna prosazovat svůj program, pak právě Václav Klaus je symbolem doby, kdy jsme naopak my udávali směr, kdy jsme byli ideovým i faktickým lídrem politického pelotonu,“ řekl v Právu Tluchoř.

Tluchořova nehorázná drzost

Dlužno ale dodat, že je to právě Petr Tluchoř, který je často jako jeden z nejbližších spojenců Mirka Topolánka podepsaný právě pod tím, že ODS již nerazí původní hodnoty, na kterých ji dnešní prezident republiky vystavěl.

ParlamentníListy.cz oslovily poslanec i senátory z ODS, zda by si návrat Václava Klause do svého čela přáli a jak případně hodnotí, že takovou myšlenku vyslovil právě Petr Tluchoř.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Nevylučujete být lídrem strany

A co předsedou topky? A ještě by mě zajímalo, co říkáte na kritiku od Koláře? Sice ji hodně rychle smazal, ale určitě vám neunikla.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…