Jsou zde shrnuty možnosti právní ochrany migračních koridorů a zmíněna důležitost územního plánování včetně příkladu praktického řešení bezpečného průchodu živočichů pod železniční tratí. Leták je jedním z výstupů projektu ConnectGREEN.
Ekologická konektivita v Karpatech na území České republiky v roce 2020 - základní fakta ZDE
Projekt ConnectGREEN - Dejme přírodě přednost
Projekt se zaměřuje na rychlou a postupující fragmentaci krajiny v dunajsko-karpatském regionu a usiluje o zlepšení ekologické konektivity přirozených biotopů – zejména lokalit soustavy Natura 2000 a dalších chráněných území nadnárodního významu. Probíhá v tzv.pilotních územích Karpat v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Srbsku. Udržení či obnovení ekologických koridorů pomůže zajistit životaschopnost populací velkých šelem - vlka, rysa, medvěda - v Karpatech a zachovat tak jednu z nejrozsáhlejších, vysoce biologicky rozmanitých oblastí s funkčními ekosystémy v Evropě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva