Zájem o služby Duhového centra, které pečuje zejména o onkologicky nemocné pacienty, dlouhodobě roste. Když dosavadní prostory přestaly stačit, rozhodlo se sdružení rozšířit kapacitu centra rekonstrukcí dosud nevyužitých prostor. Kromě knihovny tak vznikly další místnosti, které slouží například jako útulné prostředí pro komunikaci rodin se sociálními pracovníky nebo školicí centrum pro zdravotní sestry a dobrovolníky. „Všestranně podporujeme rodiny, které na sebe převezmou péči o umírajícího nemocného, aby mohl prožít konec života doma, mezi svými blízkými. Abychom uspokojili rostoucí zájem o naše služby, museli jsme rozšířit naše stávající prostory,“ vysvětluje Pavel Sieber, předseda Hospicového občanského sdružení Duha.
V rámci oprav prošel rekonstrukcí také sklad zdravotnických a kompenzačních pomůcek, které jsou potřebné k provozování mobilní hospicové péče. Řadu pomůcek půjčuje centrum svým klientům ale i zájemcům z široké veřejnosti domů. „Poskytujeme krátkodobé i dlouhodobé zápůjčky například invalidních vozíků, chodítek, koncentrátorů kyslíku, polohovacích lůžek a mnoho dalšího. Bez nich by totiž péče v domácím prostředí často nebyla možná,“ doplňuje Pavel Sieber.
Rekonstrukci prostor Centra domácí hospicové péče podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů. Velká část prostředků z tohoto grantu putuje právě do služeb sociální a zdravotní péče. „Vážná nemoc je velkou ranou nejen pro samotného pacienta, ale i pro jeho rodinu a blízké. Rádi proto podporujeme instituce, které těmto lidem pomáhají překonat těžké chvíle,“ říká Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ