Prof. Ing. Jiří Máca, CSc., je absolventem Fakulty stavební ČVUT, obor Konstrukce a dopravní stavby. Dosud zde vede katedru mechaniky, je proděkanem pro pedagogickou činnost a statutárním zástupcem děkanky. Kromě toho se podílí na řešení mnoha grantů a výzkumných projektů, je členem Vědecké rady fakulty, profesorem katedry mechaniky, vede pět kursů v bakalářském, magisterském a doktorském studiu a má několik doktorandů. Je autorem řady odborných publikací zejména v oboru dynamiky stavebních konstrukcí a členem mnoha odborných organizací.
„Mým záměrem je udržet i nadále kvalitu a náročnost výuky na fakultě a prostředí vstřícné vůči studentům. V návaznosti na novelu Zákona o vysokých školách fakulta musí získat akreditaci všech studijních programů a současně využít proces akreditací k novelizaci studijních plánů, což úzce souvisí s celkovou úrovní vzdělávací činnosti. Jako podstatné také vidím se více zaměřit na studenty středních škol a jejich rodiče a blíže je seznamovat s možnostmi studia, velkou šíří oborů, zajímavým a perspektivním uplatněním a možností získat atraktivní zaměstnání ve vystudovaném oboru. To by nám mělo pomoci získávat kvalitní uchazeče o studium,“ přibližuje svoje hlavní cíle prof. Jiří Máca. Za neméně důležité přitom pokládá zapojit co nejvíce doktorandů do tvůrčí činnosti a přispět tak ke zlepšení finanční situace studentů, chce také více podpořit navrhovatele a řešitele výzkumných projektů na fakultě.
„Za svůj nejdůležitější úkol při vedení fakulty považuji zabezpečit důstojné prostředí pro studium i práci, zajistit odpovídající finanční ohodnocení pracovníků a budovat jejich hrdost, že mohou být součástí Fakulty stavební ČVUT v Praze. Řízení fakulty chci založit na spolupráci děkana, akademického senátu a vedoucích kateder,“ uvádí prof. Jiří Máca. Jak dodává, základem pro to musí být vzájemná otevřená komunikace, respekt k etickým zásadám a stavovské cti.
Více informací ZDE
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva