ČVUT: Slavnostní otevření projektu Vektor Technická při svátku Hanami

21.04.2022 8:24 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 21. dubna v 17:00 se uskuteční slavnostní otevření nové dejvické pěší zóny v ulici Technická.

ČVUT: Slavnostní otevření projektu Vektor Technická při svátku Hanami
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Projekt nazvaný Vektor Technická sice odstartoval již před Velikonocemi, ve čtvrtek se však při oficiálním zahájení sejdou na jednom pódiu významní řečníci, mezi nimiž nebude chybět rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček. Na úvodní slova navážou různorodé koncerty. Podvečer bude součástí oslav svátku Hanami.

Rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček, rektor VŠCHT Pavel Matějka, radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková a zástupce městské části Praha 6 budou hlavními řečníky při zahájení vědecko-kulturně-relaxačního projektu Vektor Technická. To se uskuteční v rámci 8. ročníku oslav svátku Hanami, jehož podstatou je těšit se pohledem na květy sakur – a těch je v Technické ulici požehnaně.

Po úvodních proslovech bude následovat koncert v zahraničí velmi uznávaného producenta DNÉ, zahraje Orchestr VŠCHT Praha, večer zazní tóny japonských bubnů Wadaiko Yosa Yosa a na závěr celého dne vystoupí s britskou undergroundovou muzikou DJ Steady.

Ve Vektoru se budou konat koncerty, besedy a další kulturní akce, ale také přednášky a workshopy o současných tématech, která zajímají lidi z budov v Kampusu Dejvická. Dramaturgie několikatýdenního programu je ambiciózní, klade si za cíl projekty mezioborové i mezigenerační, tak, aby si ve Vektoru našel to své opravdu každý. I proto pořadatelé věří ve vysokou návštěvnost až do ukončení 30. června.

Původci projektu je šest institucí zapojených v platformě Kampus Dejvice. Ty spojuje společný zájem na zatraktivnění areálu dejvického kampusu pro život společenský, studentský i vědecký. Kampus Dejvice tvoří: České vysoké učení technické, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Městská část Praha 6, Národní technická knihovna, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Podle Metodiky 2017+ je nejlepší českou technikou ve skupině hodnocených technických vysokých škol. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. Podle výsledků Metodiky 2017+ bylo ČVUT hodnoceno ve skupině pěti technických vysokých škol a obdrželo nejvyšší hodnocení stupněm A. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1673 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 403. místě a na 12. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151. – 200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201. – 250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201. až 250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 254. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 201. – 250. místě, v oblasti „Material Sciences“ na 301. až 350. místě, v oblasti „Mathematics“ na 351. až 400. místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 221. místě. Více najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Právě vyšla Statistická ročenka 2024

22:03 Český statistický úřad: Právě vyšla Statistická ročenka 2024

Český statistický úřad dmes vydal Statistickou ročenku České republiky 2024. Jde již o 32. svazek ne…