ČVUT: Život v digitální realitě budoucnosti přiblíží odborníci z oblasti práva a IT na konferenci LAW FIT

12.05.2019 17:17 | Zprávy

Digitální realita bude tématem sedmého ročníku konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Konferenci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) v pondělí 20. května 2019 ve svých prostorách na adrese Thákurova 9, Praha 6.

ČVUT: Život v digitální realitě budoucnosti přiblíží odborníci z oblasti práva a IT na konferenci LAW FIT
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

„Naše životy se dnes přesouvají do virtuálního prostředí. Nejen že v této nové realitě pracujeme, komunikujeme, relaxujeme nebo platíme virtuálními měnami, ale modelují se v ní již i nová města nebo provádějí operace. Letošní ročník konference LAW FIT chce odpovědět na otázky budoucnosti a pravidel tohoto stále rostoucího digitálního světa,“ říká k tématu konference její zakladatel JUDr. Zdeněk Kučera.

Pozvání na konferenci přijala i Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová. Ta otevře druhý blok konference, který se bude věnovat otázkám právní regulace v digitální realitě. Nové technologie a vize budoucnosti v oblasti rozšířené a virtuální reality představí zástupci předních společností, které se vývojem těchto technologií zabývají. Jelikož virtuální jsou dnes i naše peníze, bude prostor věnován i kryptomněnám a jejich budoucnosti. Na závěr konference se účastníci podívají do šedé zóny digitální reality s tématy, jako jsou krádeže identit, kyberšikana a praní špinavých peněz.
Konference LAW FIT je v České republice jedinečnou akcí svého druhu. Jejím hlavním cílem je rozšíření povědomí o IT a právní problematice u široké odborné veřejnosti a podnícení diskuze nad některými aktuálními problémy z této oblasti. „Během mých přednášek a mé praxe jsem pochopil, že tyto dva světy si příliš nerozumějí, a někdy se dokonce ignorují. Snahou konference tedy je, aby si oba světy porozuměly a vzájemně se obohatily,“ vysvětluje Kučera, co ho k založení konference LAW FIT v roce 2013 vedlo.

Konference je určena pro studenty, akademiky i širokou odbornou veřejnost, a to jak IT specialisty, tak právníky. Registrace probíhá zdarma ZDE.

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze se zaměřuje na nejmodernější oblasti informatiky a informačních technologií. Nabízí moderní bakalářský, magisterský a doktorský studijní program Informatika. Velký zájem uchazečů o studium umožňuje dynamický rozvoj fakulty a výběrovost. Více informací najdete ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 16 000 studentů. Pro akademický rok 2018/19 nabízí ČVUT svým studentům 169 studijních programů a v rámci nich 480 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil více než 4 700 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT mezi 531.–540. místem a na 9. pozici v regionálním hodnocení pro Evropu a Asii. V rámci hodnocení pro „Civil and Structural Engineering” je ČVUT mezi 151.–200. místem, v oblasti „Mechanical, Aeronautical and Manuf. Engineering“ na 201.–250. místě, „Computer Science and Information” na 251.–300. místě, „Electrical and Electronic Engineering“ na 201.–250. pozici. V oblasti „Mathematics“ na 301.–350 místě, „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 283. příčce, „Architecture/Built Environment“ na 150.–200. místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT v Praze na 256. místě. Více informací najdete www.cvut.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas chystá Tisíc hlasů adventu, největší sborový koncert Roku české hudby

19:15 Český rozhlas chystá Tisíc hlasů adventu, největší sborový koncert Roku české hudby

Dne 22. prosince 2024 se na podiu Smetanovy síně Obecního domu sejde přes tisíc hudebníků a velkolep…