Cílem konference je zhodnotit výsledky ESA a spolupracujících organizací v pozorování Země. Tematicky se zaměří zejména na výstupy z oblasti meteorologie a vývoje klimatu, sledování atmosféry, krajinných aplikací a přírodních katastrof, kde je důležité sledování mimořádných událostí, jakými jsou např. povodně, zemětřesení či lesní požáry. Sympozium bude cílit na monitoring životního prostředí, využití a pokryv území, zemědělství, sledování infrastruktury, zastavěných území a geodézii. Konference poskytne prostor k diskusi nad výsledky výzkumu v jednotlivých oborech a k jejich praktickému každodennímu využívání prostřednictvím inovativních aplikací. Prostřednictvím School Lab budou poznatky z pozorování Země předávány také studentům základních škol.
Konferenci na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 (více informací najdete na této adrese) pořádá Evropská kosmická agentura tematicky již popáté, tentokrát v Praze. V předchozích letech sympozium hostila města Edinburgh (2013), Bergen (2010), Montreal (2007) a Salzburg (2004). Konference se zúčastní přibližně 2000 hostů z řad vědecké komunity, firem zabývajících se zpracováním dat z pozorování Země a vývojem aplikací nad těmito daty, ale také uživatelé dat a služeb z řad státní správy.
Konferenci dalo záštitu Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Vstup na konferenci je zdarma, kapacita je ale omezená.
Registrace bude spuštěna v únoru 2016 na adrese: http://lps16.esa.int/index.php, kde najdete i další informace k Living Planet Sympozium 2016.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva