„Gruzie obecně je z pohledu cestovního ruchu, a to nejen díky pobřeží Černého moře, ale také horským oblastem a kulturnímu dědictví velmi zajímavou zemí s velkým, ale často nevyužitým potenciálem. Stejně jako v případě Ukrajiny zde můžeme v celé řadě oblastí pomoci našimi zkušenostmi. Proto jsme již minulý rok podali žádost o dotaci k České rozvojové agentuře na rozvoj cestovního ruchu, školství a místních akčních skupin v oblasti Mtscheta-Mtianeti a v letošním roce chceme pokračovat v dalších oblastech včetně sociálních věcí,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se se svým gruzínským protějškem dohodl na dalším setkání a předání zkušeností s tímto dotačním titulem, který by chtěl region Gurie v budoucnu také využít.
Hejtman s hosty z Gruzie hovořil také o způsobu zajišťování regionální železniční a autobusové dopravy či obecně fungování krajské samosprávy. „Situace v u nás a v Gruzii je v oblasti železniční dopravy nesrovnatelná, jelikož zatímco v České republice je devět tisíc kilometrů železnic, tak v Gruzii pouze 1 500 kilometrů, které jsou však ještě z dob Sovětského svazu plně elektrifikované.,“ řekl hejtman Netolický.
Společně s ním se setkání zúčastnil také ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec, který odprezentoval projekt Dopravního uzlu Pardubice zahrnující čtyři druhy dopravy od železniční přes silniční, vodní až po leteckou. V rámci setkání vystoupil také regionální zástupce Českých drah Tomáš Netolický, který hovořil nejen obecně o Českých drahách, ale také o regionální dopravě v Pardubickém kraji.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva