Manuál vznikl v rámci projektu Sport Parks Inspired by the Olympics díky spolupráci osmi národních olympijských výborů z České republiky, Finska, Itálie, Francie, Belgie, Nizozemí, Chorvatska, Slovinska a Jihočeského kraje. Český olympijský výbor celý tento dvouletý projekt, který podpořila Evropské unie, koordinoval ve spolupráci s MOV pod vedením Jany Janotové.
Jde o další krok v šíření myšlenky, kterou ČOV uvedl do života v Česku v roce 2014 díky Olympijskému parku Soči-Letná. A dále pokračoval velmi úspěšným parkem RIO-LIPNO 2016, na kterém spolupracoval s Jihočeským krajem.
Tuto myšlenku nyní rozvíjí celosvětově Mezinárodní olympijský výbor v podobě Olympijských festivalů. Už letos v době zimních olympijských her v Pchjongčchangu proběhly pilotní festivaly na čtyřech místech – v Česku (Brno a Ostrava), ve Francii (Grenoble), Slovinsku a v Kosovu.
„Je to naprosto skvělý projekt, kterému Mezinárodní olympijský výbor dává jednu z nejvyšších priorit. Hlavně kvůli šíření olympijských myšlenek a hodnot do celého světa, kvůli tomu, že přinese olympijské hry přímo k fanouškům,“ pochvaloval si v Praze James McLeod, zástupce Mezinárodního olympijského výboru, který má na starosti vztahy s národními olympijskými výbory.
Předseda ČOV Jiří Kejval poděkoval všem, kdo se na tvorbě manuálu podíleli. „Od prvního olympijského parku na Letné v roce 2014 jsme ušli obrovský kus cesty. Jsem velmi rád, že díky partnerům i podpoře Mezinárodního olympijského výboru a dalších organizací, včetně Jihočeského kraje, můžeme naše know-how šířit tímto způsobem do světa. Manuál je velmi podrobný a poskytuje detailní návod a informace možným zájemcům o organizaci Olympijských festivalů,“ uvedl Kejval.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva