Do maturitních a učebních oborů v odborném vzdělávání nastupuje každoročně zhruba 72 % absolventů základních škol. Na gymnázia míří 22,5 % populačního ročníku. Správná volba oboru se přitom významně odrazí i na spokojenosti při učení a spolurozhoduje i o tom, zda žák školu dokončí a zda se své profesi bude chtít v budoucnu věnovat. „V Evropském týdnu odborných dovedností budeme žákům a jejich rodičům poskytovat individuální poradenství k volbě vzdělávací a profesní dráhy, “ říká Helena Úlovcová, pověřená řízením Národního ústavu pro vzdělávání. „Chtěli bychom také upozornit na informační systém Infoabsolvent, kde jsou představeny nejen všechny školy a jimi nabízené obory vzdělání a také data o budoucím uplatnění na trhu práce,“ dodává Úlovcová.
Jak mohou s informačním systémem na stránkách www.infoabsolvent.cz pracovat učitelé či výchovní a kariéroví poradci na školách, osvětlí on-line seminář na Metodickém portále RVP.CZ. Součástí Evropského týdne odborných dovedností budou také žákovské veletrhy fiktivních firem anebo diskusní setkání odborníků.
Akce, jejíž podtitul zní Objev svůj talent!, má povzbudit také dospělé, kteří chtějí dalším odborným vzděláváním své postavení na trhu práce posílit anebo stávající profesi změnit. Více informací je k dispozici na stránkách Domu zahraniční spolupráce, který Evropský týden odborných dovedností v ČR koordinuje, anebo na stránkách Evropské komise, která Týden vyhlásila.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva