Konference Čistá mobilita jednala o rozvoji elektromobility a možnostech uplatnění zemního plynu v dopravě

10.03.2017 14:26 | Zprávy

Čtvrtého ročníku dvoudenní konference Čistá mobilita se na zámku Loučeň zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva dopravy, Ministerstva pro místní rozvoj a široké odborné veřejnosti.

Konference Čistá mobilita jednala o rozvoji elektromobility a možnostech uplatnění zemního plynu v dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

První den byl tradičně věnován Národnímu akčnímu plánu čisté mobility a jeho plnění v podmínkách České republiky. Hosté konference měli možnost diskutovat o aktuálním stavu novelizace zákona o pohonných hmotách, která do našeho prostředí implementuje Směrnici 94/2017/EU o výstavbě dobíjecí a plnící infrastruktury. Představitelé jednotlivých ministerstev, ostatních orgánů státní správy, podnikatelských svazů a asociací pak diskutovali o nejdůležitějších výzvách, jež je nutné v současnosti a blízké budoucnosti v oblasti podpory a rozvoje využívání alternativních zdrojů v dopravě řešit.

Druhý den měli účastníci konference možnost seznámit se s globálními trendy v oblasti rozvoje elektromobility a výstavby dobíjecí infrastruktury, která je pro rozvoj využívání elektromobilů u nás klíčová.  Zajímavými tématy byly i nastupující vodíkové technologie či řešení praktického problému s podmínkami parkování vozidel na CNG a další alternativní pohony v ČR, s nimiž vystoupili zástupci Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu.

Za Ministerstvo průmyslu a obchodu vystoupil na konferenci i ředitel odboru plynárenství a kapalných paliv Jan Zaplatílek, který představil klíčové přínosy novely zákona č. 311/2006 Sb., o pohonných hmotách, jež v únoru úspěšně prošla ve sněmovně třetím čtením.

„Přijetí novely zákona o pohonných hmotách  poskytne v oblastech elektromobility a uplatnění zemního plynu a dalších alternativních zdrojů v  dopravě  dlouhodobou jistotu, nezbytnou pro soukromé i veřejné investice do technologií vozidel a  budování odpovídající  infrastruktury. Poslouží  tak dvěma základním cílům a to dalšímu omezení závislosti dopravy na ropě a  dále omezení ekologických dopadů dopravy na životní prostředí,“ uvedl ředitel odboru plynárenství a kapalných paliv MPO Jan Zaplatílek.

Komerční tisková zpráva

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS: Profesionální a dobrovolní hasiči jednali o společné budoucí strategii

7:14 HZS: Profesionální a dobrovolní hasiči jednali o společné budoucí strategii

Zástupci vedení Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR se seš…