MŠMT: Konference pro mládež? Jako bychom stavěli babylonskou věž

03.12.2022 14:12 | Tisková zpráva

Už za týden, přesně na Mikuláše, se uskuteční jedna z největších konferencí českého předsednictví, a to závěrečná konference k Evropskému roku mládeže „Claim the Future“. V Evropském parlamentu v Bruselu se setká na 750 lidí, kteří budou diskutovat o budoucnosti, o svých prioritách i vizích, přičemž mladí lidé budou poprvé zapojeni i přímo do organizace této unikátní akce. Jak toto setkání dopadne a jaké budou výsledky diskuse samotné mládeže, budou moci zájemci sledovat i prostřednictvím streamu. A to, proč závěrečnou konferenci mládeže sledovat, vám v dnešním rozhovoru sdělí Nguyen Van Anh z programového a koordinačního oddělení pod Odborem Evropské unie MŠMT, která je hlavní koordinátorkou konference „Claim the Future“ za MŠMT.

MŠMT: Konference pro mládež? Jako bychom stavěli babylonskou věž
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

1. Závěrečná konference k Evropskému roku mládeže začne už za týden – na co všechno se můžeme těšit?

Konferenci zahájí představitelé organizujících institucí. Za Evropský parlament to budou předsedkyně Roberta Metsola a europoslankyně Michaela Šojdrová, za Evropskou komisi ředitelka odboru vzdělávání, mládeže a kultury Themis Christophidou a za MŠMT vystoupí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš. Poté se můžeme těšit na takzvaný „Youth Task Force Intervention“, kde se nám představí šestice mladých lidí, kteří se na přípravě programu konference také aktivně podíleli. A s radostí můžu říct, že dvě mladé holky jsou právě Češky:) Oblast, kterou si tito mladí lidé zvolili za důležitou, je digitální vzdělávání. To by mělo být podle nich založené především na inkluzivním přístupu. Společně si budou pokládat otázku, jakým způsobem digitalizace ovlivňuje vzdělávání ve školách, jaké jsou její nástrahy a výhody, a jak lze technologické inovace zahrnout do praktické výuky.

Druhé téma, na které se zaměří, je mentální (ne)zdraví mladých lidí. Mluvit se bude o tom, jak lépe zpřístupnit psychologickou péči mladým a jak o tomto tématu hovořit s jejich okolím, a tím odbourat společenské stigma. Tomuto tématu se budou věnovat i následné panelové diskuse za účasti uznávaných odborníků z řad Evropské komise a neziskových organizací z celé Evropy, jako je například Nevypusť duši nebo UNICEF.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

S kým bysme měli vést válku?

Když se tak připravujeme na válku a chcete posílit rozpočet na obranu, proti komu myslíte, že bude válka vedena? Rusko proti všem? Ač je podle mě Putin šílenec, podle mě vzhledem k tomu, že jaké má problémy na Ukrajině, nemyslím, že by útočil na někoho dalšího, navíc třeba my. Jsme přeci v NATO, a t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst. EU musí jednat jednotně a pragmaticky

19:28 Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst. EU musí jednat jednotně a pragmaticky

Zavedení 20% amerických cel vůči dovozu z Evropské unie je špatnou zprávou pro obě strany Atlantiku.…