Policie ČR: Případ Černá vrána mezi lékaři má mimořádné pokračování

21.03.2017 19:51 | Zprávy

Jihočeští kriminalisté sdělili další obvinění lékaři z táborského zdravotnického zařízení, tentokrát si u jednoho pacienta pomohl k 10 000 000 korun.

Policie ČR: Případ Černá vrána mezi lékaři má mimořádné pokračování
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Pro připomenutí: „Jihočeští kriminalisté již v červenci roku 2016 obvinili jednoho lékaře z Táborska z podvodu za 10 000 000 korun. Lékař kalkuloval s neznalostí dvou desítek pacientů, když navyšoval počty aplikovaných léků a podváděl zdravotní pojišťovnu.“

To však ještě nikdo netušil, že při rozplétání lékařova podvodu, narazí jihočeští kriminalisté - specialisté, zabývající se závažnými hospodářskými, bankovními a jinými sofistikovanými podvody, na pacienta, u kterého si lékař „pomohl“ během deseti let k více jak 10 000 000 korun. V těchto dnech byl tedy lékař podvodník obviněn z dalšího, zvlášť závažného zločinu podvodu.

Jak vše proběhlo? Lékař jako osoba samostatně výdělečně činná a jako spolumajitel zdravotnického zařízení na Táborsku, v úmyslu se obohatit a získat majetkový prospěch, zneužil svého postavení lékaře a za péči o jednoho jediného pacienta vyúčtoval podvodně zdravotní pojišťovně finanční částku, za nákup léčiva Octanine a jeho aplikace, ve výši více jak 10 000 000 korun. Lék účtoval za maximální možnou sazbu dle tabulek státního ústavu pro kontrolu léčiv, ačkoliv dle smlouvy se zdravotní pojišťovnou věděl, že musí vykazovat částky, za které nakoupil od dodavatelů. Navíc si také počty jako nakoupených léků navýšil o zhruba 1 600 kusů. Vykázal také kolem šestnácti set neprovedených aplikací tohoto léku pacientovi.

Jak kriminalisté zjistili, využil svého dlouhodobě nemocného pacienta, předpokládal, že ten bez odborných znalostí a ve vážném zdravotním stavu nebude schopen registrovat počty ani aplikace léků.

Zdravotní pojišťovně tak úmyslně způsobil škodu velkého rozsahu a to již uvedených 10 milionů korun. V případě odsouzení by tomuto lékaři, který nedělá čest své náročné profesi, mohl hrozit trest odnětí svobody ve výši pěti až deseti let.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Sociální pracovnici hrozilo, že přijde o práci. Pomohli jsme jí

20:11 Ombudsman: Sociální pracovnici hrozilo, že přijde o práci. Pomohli jsme jí

Krajský úřad odmítl uznat odbornou způsobilost pracovnici v sociálních službách, ačkoli ji měla. Zam…