Řada lidí nechala odevzdání žádosti na poslední chvíli. Jen poslední březnový týden jich na podatelnu krajského úřadu dorazilo cca 200. Poslední zájemci přibíhali těsně před patnáctou hodinou 31. března, kdy příjem končil. Postupně pak všechny žádosti bude schvalovat rada a následně i zastupitelstvo Ústeckého kraje.
Podle požadavků Ministerstva životního prostředí by mělo být do konce roku 2018 zrealizováno v kraji minimálně 1 080 projektů. Maximální způsobilé výdaje na jednotlivé projekty jsou ve výši 150 tisíc korun. Podle ministerstva je nutné v Ústeckém kraji vyměnit cca 48 tisíc stávajících kotlů na tuhá paliva.
Ústecký kraj byl teprve druhým krajem, který se před lety do vyhlášení kotlíkových dotací zapojil. Lidé z Ústeckého kraje mohli nyní žádat již potřetí. Letos poprvé šlo o ryze státní dotaci. V minulosti již Ústecký kraj investoval do výměny nových kotlů celkem 25 milionů korun. Stejnou částkou přispěl v uplynulých letech i Státní fond životního prostředí.
Kotlíkové dotace financované z Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 a administrované pro občany prostřednictvím krajů se podařilo Ministerstvu životního prostředí vyjednat s Evropskou komisí v loňském roce. MŽP má na výměnu starých kotlů za nové nízkoemisní pro kraje ve třech výzvách celkem 9 miliard korun. První tři miliardy korun právě rozdělují kraje mezi své občany.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva