SP: Zástupci byznysu se sešli s europoslanci s cílem podpořit strategii průmyslu

16.05.2016 20:07 | Zprávy

Špičky Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), Hospodářské komory ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR jakožto zakladatelů CEBRE (České podnikatelské reprezentace při EU v Bruselu) se dnes v Praze v sídle SP ČR setkali s českými poslanci Evropského parlamentu. Cílem setkání bylo prodiskutovat postoje podnikatelských a zaměstnavatelských organizací k tématům, která jsou aktuálně diskutována na úrovni EU a zamyslet se nad možnostmi jejich společného prosazování v Evropském parlamentu. České podnikatele aktuálně zajímají témata revize směrnice o vysílání pracovníků, udělení statutu tržní ekonomiky Číně a balíček o bezpečnosti dodávek energie. „Jde o témata, která jsou pro byznys zásadně důležitá,“ řekl prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

SP: Zástupci byznysu se sešli s europoslanci s cílem podpořit strategii průmyslu
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

Shodný názor zastává i europoslanec Luděk Niedermayer. „Jde o relevantní témata,“ řekl Luděk Niedermayer. Podle něj jsou podobná setkání zástupců politiky a byznysu pro prosazení společných zájmů důležitá. „Jde o to, vysvětlovat, jak v Evropě vznikají rozhodnutí, jaké je rozložení sil a jakým způsobem naši podnikatelé i naše vláda mohou dosáhnout toho, aby v těch rozhodnutích byly více reflektovány naše zájmy. Z tohoto hlediska jsem rád, že jsem tady mohl být a tyto mechanismy vysvětlit,“ konstatoval Niedermayer. „Jakkoli byť dobře zargumentovaný názor není užitečný, pokud o něm nepřesvědčíte ostatní a nevybudujete potřebnou většinu,“ prohlásil.

Návrh Evropské komise na revizi směrnice o vysílání pracovníků za účelem poskytování služeb označil prezident SP ČR Jaroslav Hanák za administrativně náročný a nezodpovědný. „Jsme s touto směrnicí zásadně nespokojeni, neboť dramatickým způsobem poškozuje ČR,“ konstatoval. Dále uvedl, že v otázce statusu tržní ekonomiky pro Čínu nejsou členské firmy SP ČR jednotné, pro některá odvětví by však tato změna znamenala ohrožení trhu pro odbyt jejich výrobků. S mírným optimismem pak hledí na otázku balíčku dodávek energie – také vzhledem ke vstřícným postojům sousedního Slovenska, která se chystá převzít předsednictví EU.

Kromě Ludvíka Niedermayera se z více než dvou desítek českých europoslanců na setkání se špičkami byznysu vydala pouze jeho kolegyně Michaela Šojdrová. Nízký zájem českých zástupců v Evropském parlamentu hodnotili podnikatelé kriticky. „Vadí mi, že z 21 poslanců si jich na to, aby se s námi setkali, nenajde čas více. Neznám reprezentativnější zastoupení českého byznysu, než to, které je zde zastoupeno,“ konstatoval Jaroslav Hanák. „Myslím si, že žádný z nich nemá takové znalosti a schopnosti, aby v Bruselu mohl něco projednat a prosadit bez konzultace s byznysem,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Proč jste si vybral za terč zrovna Feriho?

Já ho nehájím, dostal, co si zasloužil, ale ukažte mi stranu, která ve svých řadách neměla někoho, kdo byl čelil trestnímu stíhání nebo nebyl odsouzen? Je to přeci i případ ANO, kde dokonce v čele stál trestně stíhaný člověk a nikomu to nevadilo. Navážet se pak do jiných mi přijde z vaší strany dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Generální oprava plavební komory ve Veselí nad Moravou

13:21 Povodí Moravy: Generální oprava plavební komory ve Veselí nad Moravou

Povodí Moravy zahájilo komplexní opravu takřka 90 let staré plavební komory ve Veselí nad Moravou. P…