Přijímací řízení na střední školy je téměř za dveřmi. Mnoho dětí raději volí gymnázia, protože zatím netuší, co chtějí v životě dělat. Jiní volí osvědčené obory. Málokdo pochybuje o tom, že zářná budoucnost čeká na absolventy IT oborů. Avšak i mezi těmito školami jsou značné rozdíly. Pomoci při volbě může i schopnost neustálé modernizace. Po této cestě se rozhodla jít i Soukromá střední škola výpočetní techniky (SSŠVT) na pražském Proseku. Do výuky hodlá zavést mobilní technologie.
Mobilní technologie bezpochyby do výuky oboru informačních technologií patří. Podle ředitele Martina Vodičky se začíná jevit docela zajímavým nástrojem pro vylepšení výuky využití IPadů nebo tabletů. „Využití tabletů vidíme v budoucnu například ve výuce cizích jazyků. Notebooky již s úspěchem využíváme při praktických příkladech v hodinách fyziky a elektrotechniky. Škola dlouhodobě spolupracuje se společností DELL,“ prozrazuje ředitel SSŠVT Martin Vodička.
Studenti měří radioaktivitu
„Je potřeba zmínit i nemalé investice do rozvoje ICT, což v době, která není příliš z hlediska financí příznivá, považuji za nemalý úspěch,“ doplňuje ředitel školy Martin Vodička ze http://www.sssvt.cz/.
Výuka by měla být co nejnázornější, protože princip činnosti počítače souvisí se základními přírodními zákony. Právě proto Soukromá střední škola výpočetní techniky na pražském Proseku zakoupila pro výuku předmětů Fyzika a Elektrotechnika vybavení od firmy Vernier. Jde o senzory, které lze přes speciální rozhraní připojit k počítači a student může snadno a velice názorně měřit téměř libovolnou fyzikální veličinu. Žáci například pomocí sonaru studují pohyby vozíčku, elektronickým tlakoměrem zaznamenávají změny tlaku mezi přízemím a druhým patrem, jednoduše znázorňují voltampérovou charakteristiku žárovky nebo dokonce detektorem radioaktivního záření proměřují intenzitu záření certifikovaného vzorku. Navíc pro mobilní měření lze místo připojení k počítači s výhodou využít špičkový datalogger LabQuest, u kterého ocení nejen komplexní analýzu dat, ale i kvalitní dotykový displej.
O dobré a špatné škole rozhoduje inspekce
Česká školní inspekce ve své hodnotící zprávě zařadila SSŠVT mezi nadprůměrné školy. Důvodem proto je kvalitní výuka, která jde ruku v ruce právě s materiálním zázemím. Nově vybavená učebna ICT s počítači DELL s kvalitními 23“ monitory je toho důkazem. Stejně jako rozšíření infrastruktury o switch s 48x 1Gbit/s porty a dvěma SFP+ porty umožňujícími dle zvolených modulů rychlost až 10Gbit/s na port.
SSŠVT je škola s dlouholetou historií ve výuce oboru Informační technologie. Nabízí specializace (počítačové sítě, programování a databázové systémy, grafické systémy a tvorbu webových stránek). Ty tvoří pouze rozšíření znalostí daného oboru. Klade maximální důraz na materiální zabezpečení výuky, které je každoročně zkvalitňováno po stránce hardware i software. Vybavení odborných učeben ICT je každým rokem obměňováno tak, aby plně vyhovělo rychlému tempu rozvoje v oblasti ICT. Studentům jsou dále k dispozici odborné učebny fyziky a elektrotechniky. Všechny odborné učebny jsou pro zkvalitnění pracovního prostředí klimatizovány. Nechybí ani moderní multimediální knihovna, plně vybavená posilovna a kvalitní školní hřiště. Samozřejmostí je vybavení všech učeben multimediální technikou (dataprojektory) i možnost bezdrátového připojení k Internetu v celém areálu školy.
Pro více informací navštivte prosím http://www.sssvt.cz/
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva