Šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby řešila humanitární krize

02.05.2016 7:34 | Zprávy

Ve dnech 27. a 28. dubna 2016 proběhla ve Městě Libavá již šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby organizovaná Agenturou vojenského zdravotnictví. Téma konference bylo letos zvoleno s ohledem na současný vývoj ve světě a znělo „Úloha VZdrSl v rámci humanitárních krizí“.

Šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby řešila humanitární krize
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

Konference se konala pod záštitou ředitele Agentury vojenského zdravotnictví plukovníka Zoltána Bubeníka a děkana Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany plukovníka Jiřího Párala. Zúčastnili se jí také zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík František Malenínský, zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka a představitelé civilních organizací, které se podílejí na řešení humanitárních krizí ve světě.

Cílem konference bylo seznámit odborný zdravotnický personál se současným stavem vojenského zdravotnictví, jeho vývojem a s novými trendy a postupy v medicíně a jí příbuzných oborech.  O tom, že o tyto informace je mezi vojenskými zdravotníky zájem, svědčí i fakt, že se konference zúčastnilo více jak 230 vojáků, občanských zaměstnanců, ale i partnerů z civilního sektoru, kteří s armádou v mnoha ohledech spolupracují.

Součástí konference byla také prezentace partnerů, kteří v rámci doprovodného programu představili nejmodernější trendy a produkty vyvíjené pro potřeby vojenského zdravotnictví. Generálním partnerem byla společnost SAAB, která s armádou spolupracuje také v oblasti zdravotnictví, ale velký zájem u lékařského i nelékařského personálu vzbudily i prezentace ostatních společností.

Držíme tempo s vývojem ve zdravotnictví

„Byť nejsem lékař, tak si velice vážím svého pozvání na tuto konferenci. Vývoj ve zdravotnictví jde vpřed mílovými kroky a nám nezbývá, než s ním držet tempo,“ potvrdil generál Malenínský a poté dodal: „Naší prioritou je záchrana životů našich vojáků v případě jejich ohrožení a díky vašim znalostem a zkušenostem můžeme říct, že se nám to daří.“

Dvoudenní maraton přednášek a prezentací představil nejenom nové trendy v oboru, ale dal příležitost předat cenné zkušenosti ze všech úrovní zdravotnické služby. Nesmírný zájem vyvolaly zejména prezentace vojenských lékařů, kteří se v nedávné minulosti zúčastnili zahraničních operací v Afghánistánu či Slovinsku. Své zkušenosti s řešením humanitárních krizí zde prezentovali také vojenští psychologové, zástupce Českého Červeného kříže či Lékařů bez hranic.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Pět nových pořadů, pět různých pohledů

20:16 Česká televize: Pět nových pořadů, pět různých pohledů

Od 13. ledna 2025 rozšíří Česká televize své publicistické portfolio o pět nových pořadů. Tři z nich…