Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

15.05.2017 10:40 | Zprávy

Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do čtvrtého ročníku projektu je v současné době zapojeno všech čtrnáct krajů ČR. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol.

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

Pro žáky a studenty je připraveno devět e-learningových lekcí, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

Každý měsíc také probíhá losování mezi účastníky soutěžního kvízu a Kvízu PLUS, kde opět mohou soutěžící vyhrát mobilní telefony. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz. Soutěžní kvíz poběží do konce října 2017. Poté bude následovat losování vítězů a krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo téměř 30 000 žáků a studentů. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Děti by měly zpozornět pokaždé, když je někdo v on-line prostředí žádá, aby uvedly svoje jméno, adresu či datum narození. Pro více než třicet procent uživatelů internetu ve věku 8 až 12 let je obtížné rozeznat, jaká míra zveřejnění citlivých údajů je ještě bezpečná,“ uvedla k výsledkům soutěžního kvízu Lucie Časarová, vedoucí projektu Kraje pro bezpečný internet.

"Virtuální komunikace je dnes nedílnou součástí našich životů. Umět se bezpečně pohybovat na internetu proto považujeme za jednu z klíčových digitálních dovedností pro budoucnost, na něž se vzdělávací projekty Microsoftu zaměřují především. Díky projektu KPBI dokážeme se zásadami internetové bezpečnosti seznámit až 30.000 studentů ročně," vysvětluje Václav Koudele z Microsoftu. 

„Systematická osvěta v oblasti kybernetické bezpečnosti je velmi důležitá a my se jí věnujeme dlouhodobě, například na našem portálu Vím, kam klikám. Mladí lidé patří v této souvislosti mezi nejrizikovější skupiny a i proto jsme rádi podpořili tento projekt, který je atraktivní formou o rizicích Internetu informuje,“ říká Michal Řezáč, ředitel pro strategický rozvoj společnosti GORDIC.

„Projekt Kraje pro bezpečný Internet se svými aktivitami nezanedbatelně podílí na osvětě v oblasti Internetové bezpečnosti. Již řadu let podobné aktivity podporujeme, proto jsme i tentokrát využili nabídky a aktivně se podílíme na projektu, který je nám svým zaměřením blízký. Mezi naše klíčové aktivity v oblasti internetové bezpečnosti patří provozování Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ nebo projekt, jehož hlavní součástí je router Turris,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR a Národního centra kybernetické bezpečnosti. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. V loňském roce byly představeny videospoty pro seniory. V tomto roce budou také realizovány prezenční semináře či připraveny videospoty pro děti do nízkoprahových zařízení. Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR a Národního centra kybernetické bezpečnosti. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Za dvacet let přepravila Pendolina už 20 milionů spokojených cestujících

7:14 České dráhy: Za dvacet let přepravila Pendolina už 20 milionů spokojených cestujících

Byl 23. prosinec 2004 krátce po 10. hodině a na pražském Masarykově nádraží stály desítky železniční…