Ústecký kraj: Akce Jak nastartovat inovace ve firmě se konala už popáté

26.01.2022 19:33 | Tisková zpráva

Tradiční akce Inovačního centra Ústeckého kraje „Jak nastartovat inovace ve firmách“ proběhla již popáté a zaměřila se na témata inovačních procesů, inovativního myšlení a motivace zaměstnanců. Kvůli přetrvávající pandemické situaci se konala v tzv. hybridní formě (živá událost byla přenášena rovněž do online prostředí).

Ústecký kraj: Akce Jak nastartovat inovace ve firmě se konala už popáté
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

„Aby si firma upevnila své postavení na trhu, zároveň získala výhodnější pozici a byla konkurenceschopná, je nastavení na inovace a zavedení inovačních procesů nezbytné,“ vysvětlil záměr akce Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK), který setkání firem zahájil. Stejně jako v minulých letech, byla i tento rok akce poskládaná z různých témat a příběhů firem.

První přednáška, vedena týmem z Mezinárodního centra pro udržitelné finance (ISFC), hovořila o dekarbonizaci jako konkurenční výhodě, o snižování emisí a obecně o znečištění jako hnací síle inovací a úspor. Druhé zajímavé téma přednesla Irena Houdková, neurokoučka ACC, která se v přednášce zabývala otázkou, proč náš mozek sabotuje implementaci inovací a jak zavádět novinky včetně inovací ve firmě, aby měly šanci na úspěch.

Poté následovaly tři přednášky na téma sdílení zkušeností a postupů ve firmách. Michal Čížek, spoluzakladatel a CEO firmy GoodAccess hovořil o zkušenostech s inovacemi z globálního startupu. Firma se v minulosti účastnila programu ICUK Platinn (dnes Ynovate), který se zaměřuje na podporu a růst inovačního potenciálu malých a středních firem z Ústeckého kraje, a získala 2. místo v soutěži Inovační firma Ústeckého kraje za rok 2020. Další přednášku na téma „Udržitelnost jako konkurenční výhoda“ přednesl Martin Klofanda z firmy Impact Metrics, kde se věnuje poradenství pro malé střední firmy s vývojem produktů, distribucí a komunikací.

Od nefinančních dat se akce posunula k tématu financí. Business Consultant Miloš Nekola hovořil o tom, proč je důležité mít připravené finance pro inovace a rozvoj firmy. Jeho prezentace rozebírala finance v podnikové praxi. Poslední přednáška byla opět o sdílení zkušeností z oblasti inovací a vedl ji majitel společnosti RS Consult Richard Šulko.

Celá akce měla hybridní formát; dvě desítky účastníků se sešly v prostorách ICUK Work Space a další účastníci sledovali přednášky lektorů a příběhy sdílených zkušeností online. Akce byla podpořena z projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vedeme podle vás s Ruskem hybridní válku?

A proč vlastně tento stát podle všeho nedokáže dostatečně bránit hybridním útokům a třeba ruské propagandě se zde dost daří?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pro České dráhy představuje bezpečnost cestujících i zaměstnanců absolutní prioritu

16:08 Pro České dráhy představuje bezpečnost cestujících i zaměstnanců absolutní prioritu

Vyjádření Českých drah k Závěrečné zprávě Drážní inspekce o výsledcích šetření mimořádné událost pád…