„Jsme proti umělému zasahování státu do problematiky zvyšování mezd, k takovému kroku musí podniky motivovat reálný ekonomický výsledek, nikoliv nátlak administrativy státu,“ zopakoval v debatě dlouhodobé stanovisko HK ČR Dlouhý. I přes konstruktivní debatu se v tomto názoru s představiteli ČMKOS neshodl. Podobně prezentovaly obě strany svá odlišná stanoviska i k novele zákoníku práce. Dlouhý zde vyslovil razantní nesouhlas především s návrhem ČMKOS na uzákonění 5 týdnů dovolené. „Je na každém zaměstnavateli, aby se rozhodl, zda týden dovolené navíc poskytne či ne. Většina z nich to už nyní dělá dobrovolně,“ dodal.
Shoda panovala v rámci návrhu na „využití“ propuštěných pracovníků OKD. „Souhlasíme, že by tito lidé mohli částečně nalézt pracovní uplatnění ve firmách, kterým nyní chybí zaměstnanci,“ uvedl Středula a potvrdil tak stanovisko prezidenta Dlouhého z uplynulých dní.
Oba zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů se závěrem schůzky shodli na konstruktivním fungování sociálního dialogu v ČR. Setkání vedení HK ČR a ČMKOS by měla v budoucnu pokračovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva