Zajištění pomoci obětem patří k prioritám stávajícího akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí. Oběti domácího a sexuálního násilí však během pandemie covid-19 čelí ještě většímu ohrožení než v minulosti. Kvůli preventivním opatřením je pro ně složitější vyhledat pomoc a svou situaci řešit. V řadě rodin také roste napětí a může docházet k eskalaci konfliktů. Zvýšení ochrany obětí domácího a sexuální násilí je tedy nyní o to naléhavějším problémem.
Konference se pokusí zodpovědět následující otázky: Jak se projevila pandemie covid-19 na násilí na ženách? Je český systém pomoci obětem efektivní i během „lockdownu“ a dalších omezení běžného života? Jaká opatření na pomoc obětem násilí byla během pandemie přijata v ČR a jaká v zahraničí? Jaké jsou zkušenosti organizací poskytujících pomoc obětem? A jak může stát zajistit, aby každá oběť násilí dosáhla na adekvátní pomoc i během pandemie covid-19?
Termín a čas:
25. listopadu 2020 od 10:00 do 15:30 hodin. Sledovat ji můžete živě na Youtube To je rovnost (ZDE).
Tematické bloky:
- rozsah a povaha násilí na ženách v ČR v období pandemie covid-19
- reakce státní správy a organizací poskytujících pomoc obětem domácího a sexuálního násilí během pandemie covid-19
- zahraniční příklady dobré praxe pomoci obětem během pandemie covid-19
Celý program konference ZDE
Konference poskytne fórum pro diskusi a výměnu zkušeností mezi státním, neziskovým a akademickým sektorem a je určena všem, kdo se zajímají o téma domácího a sexuálního násilí a pomoci jeho obětem. Poznatky budou využitelné při přijímání opatření na úrovni státní správy i samosprávy a mohou také inspirovat profese poskytující přímou pomoc obětem násilí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva