Krejčíř plní titulní stránky zdejších deníků už od roku 2007 a jeho jméno tu znají prakticky všude. „Přiletěl do JAR a na základě zatykače Interpolu byl okamžitě zadržen. Navíc se rychle rozneslo, o koho jde, tedy o uprchlíka, který je doma spojován s vysoce postavenými českými politiky. K tomu ještě způsob jeho úniku, tedy přes Seychely. No a pak se o něm začalo stále více mluvit i v souvislosti s naším podsvětím, jak je do něho zapleten a jaký má vliv," říká Mandy Wiener, která se Krejčířově kauze věnuje od samého počátku.
Ona sama ale podotýká, že dosud se neobjevily žádné jasné důkazy o tom, že by se Krejčíř dopustil zločinů, ze kterých je obviněn, nebo, jak někteří spekulují, byl zodpovědný z podílu na několika vraždách. Jeho jméno se totiž často skloňuje i v souvislosti se zabitím krále striptýzových klubů Lolyho Jacksona nebo německého podnikatele Uwe Gembaly, který zmizel v únoru 2010 po příletu do Johannesburgu a posléze byl nalezen mrtvý.
Jihoafrická policie má Krejčíře v merku
Policie je ale jiného názoru. „Když někdo vstoupí do cizí země, jednou z věcí, se kterou souhlasí, je, že musí respektovat místní zákony. To ale pan Krejčíř nedělá. On zákony JAR nedodržuje," tvrdí mluvčí speciální policejní jednotky, takzvaných Jestřábů, McIntosh Polela. Jak dodává, Krejčíře nyní vyšetřovali ve dvou závažných případech. „Jedním z nich je korupce, kdy se pokusil, respektive podvedl pojišťovny, a připravil je tak o 4,5 milionu randů, tedy asi 10 milionů korun, a vše nyní řeší soud. Druhým je ozbrojená loupež v Pretorii, přesto je Krejčíř na svobodě, protože byl propuštěn na kauci. Na to má ale podle ústavy právo."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ava