Obchodníci se zlatem hovoří o situaci, která prý nastává, poměrně vzletně. Mluví o ruském protiútoku, při kterém přichází dvouhlavý orel. Na mysli tím mají měnu jištěnou zlatem, jak tomu bylo v minulosti. Nutno dodat, že před časem informovaly ParlamentníListy.cz též o tom, že podobné záměry má zřejmě i Čína. Ovšem zpět k Rusku – poněvadž právě to bylo vystaveno sankcím EU a USA, a tak se dala i nějaká jeho zpětná vazba očekávat.
Podle předpovědí analytiků obchodu se zlatem, budou možná již brzy dominovat na světových trzích právě měny kryté zlatem. I proto prý Rusko už začalo s ražbou zlaté pětirublové mince.
„Je to odveta za americké sankce související s ukrajinskou krizí. Nově totiž bude Rusko vyžadovat platby za ropu a plyn ve zlatě. Rusko navíc není jediným státem, který pracuje na zajištění své měny zlatem. Podobnou cestu podle odborníků už nastoupily, nebo brzy nastoupí, nejméně čtyři další státy,“ uvádí server www.nakupzlato.cz.
Podle všeho by mělo jít o Brazílii, Čínu, Indii a Jižní Afriku.
Ruská zlatá mince má jít do oběhu ještě letos
Zdá se tedy, že blízká budoucnost bude ve znamení návratu měn krytých zlatem a jejich dominance na světových trzích. Vladimir Putin tak nedávno přikázal zahájit ražbu zmiňované pětirublové mince. Ta by měla obsahovat skoro 4 gramy zlata (0,1244 trojské unce). A podle některých odborníků může prý dokonce položit dolar.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Alena Hechtová