Podle Curtise mohou být probíhající demonstrace proti Trumpovi brány jako symbol svobody projevu, ale vedle toho také jako důkaz, že jisté skupiny amerického obyvatelstva odmítají přijmout výsledek demokratických voleb. „Ať už jsou demonstranti organizováni a financováni Georgem Sorosem, fakticky požadují zvrácení výsledku voleb a ústavní změny. Argumentují tím, že Clintonová získala více hlasů a Trump uspěl ‚jen‘ díky volitelům.“
Jak ovšem Curtis připomíná, takový výsledek není v historii prezidentských voleb v USA zase tak ojedinělý a stalo se tak již pětkrát. „Demonstranti Trumpa zbytečně démonizují, přitom jeho zastánci nikdy netvrdili, že je snad druhým Abrahamem Lincolnem či Oliverem Cromwellem. Je fakt, že postoje členů LGBT, hispánské komunity či ekologů se v mnohém od těch Trumpových liší. Na druhou stranu Trumpovy postoje v mnoha oblastech zůstávají neznámé.“
„Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i Barack Obama to řekli asi nejlépe, když konstatovali, že by bylo rozumné počkat si na skutečné kroky Trumpa, a nikoli předjímat budoucnost jen dle jeho předvolební rétoriky. Obama navíc poukazoval na fakt, že Trump je pragmatik, a nikoli ideolog,“ píše Curtis a kritizuje známé osobnosti i nezodpovědnost deníku New York Times, které prý Trumpa doslova nahání a přistupují k němu hystericky objektivně.
Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.
Konkrétně jmenuje dramatické video natočené Yoko Ono, Barbrou Straisand nebo Robertem de Nirem, který veřejně vyjádřil sympatie k protitrumpovským demonstracím. „Některé celebrity dokonce hovoří o tom, že se obávají tyranie Donalda Trumpa a chtějí se před ní někam ukrýt. Poradil bych těmto lidem, aby se vyhnuli Sýrii, Afghánistánu, Somálsku či Libyi, kde vládne sektářské násilí a nejsou zde dodržovány zákony ani tu neexistuje zdravotní péče. Tam je skutečně nebezpečněji než v Beverly Hills nebo v East Hamptonu.“
Demonstranti by si podle Curtise měli být vědomi, že Trump není Daniel Ortega a nemá v úmyslu vládnout společně se členy rodiny do konce svého života. „Neměli by dopustit, aby je jejich odlišné politické názory přivedli až k násilí a občanským nepokojům, které narušují pořádek v zemi. Nemusí Trumpa obdivovat a pokládat jej za skvělého politika. V každém případě by však měli jeho zvolení respektovat, jak tomu má také v demokratických systémech být.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro