Nad plukovníkem Otakarem Foltýnem by se prý mohla kývat židle. Vládní zmocněnec pro strategickou komunikaci totiž při veřejném vystupování nevolí příliš strategické výrazy. Po slovech o ruských kolaborantech se na diskusi placené americkou ambasádou jal označit část české populace jako „svině“, které je třeba od zbytku společnosti oddělit hlubokými příkopy nebo karanténou.
Slova vyvolala vlnu kritiky u veřejnosti, části komentátorů a jak vyplývá z ankety ParlamentníchListů.cz, nelíbí se ani politikům.
„Tento styl vystupování je pro mě naprosto nepřijatelný. Nerozporuji názor, který obhajuje, ale vadí mi způsob jakým to dělá. Jestli něco šéfovi strategické komunikace Foltýnovi opakovaně fakt nejde, pak je to komunikace. A současně je to i vizitka premiéra, který má podobné manýry na Úřadu vlády důsledně eliminovat a ne je trvale vymlčovat,“ sdělil šéf stínové vlády hnutí ANO a místopředseda sněmovny Karel Havlíček.
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský věc nechtěl komentovat. „Bohužel jsem na diskusi nebyl a tak těžko budu tyto výroky komentovat. Neznám jejich kontext,“ sdělil redakci PL.
Podle předsedy Motoristů sobě Petra Macinky se potvrzuje, že by bývalí vojáci neměli chodit do vysokých státních funkcí. „Skandály plukovníka Foltýna jsou jen dalším výmluvným důkazem, proč je absolutně nevhodné, aby lidé, kteří udělali kariéru v armádě, odcházeli do veřejných civilních, anebo dokonce do vrcholových politických funkcí. Foltýn - jako voják s propagandou totálně vymytým mozkem - bude přece logicky vždy vidět v části společnosti ,svině‘. Nezbývá než doufat, že se jednoho dne nezblázní definitivně a nezačne se cítit povolán vyšší mocí k tomu, aby tyto ,svině‘ šel postřílet,“ řekl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka