„Já s ní nemluvil.“ Hilšer přiznal barvu v kauze Lipovská. A možné faux pas ve věci Jakl

07.02.2020 20:21 | Zprávy

Senátor Marek Hilšer velmi zostra brojí proti nominaci ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize. Dokonce sepsal se svými 18 kolegy dopis vystupující proti Lipovské. Nyní v rozhovoru pro DVTV.cz přiznává, že s ní nemluvil a kritiku staví na její citaci z Parlamentních listů. A dočkali jsme se překvapivého doznání ve věci loňské úspěšné kandidatury Ladislava Jakla do RRTV.

„Já s ní nemluvil.“ Hilšer přiznal barvu v kauze Lipovská. A možné faux pas ve věci Jakl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Hilšer

V březnu bude zvoleno nových šest členů kontrolního orgánu veřejnoprávní České televize. Do Rady ČT kandidovalo celkem 86 kandidátů, poslanci dnes zúžili výběr na 18. Jen jedna kandidátka z toho 18členného výběru vzbudila tak silné emoce, že se proti její nominaci postavilo 19 senátorů. Napsali otevřený dopis České biskupské konferenci (ČBK), která do rady nominovala ekonomku Hanu Lipovskou. V něm biskupskou konferenci tito senátoři vyzvali, aby se ČBK od své kandidátky distancovala a aby její nominaci stáhla. Mezi nimi byl právě i senátor Marek Hilšer.

„Hana Lipovská se až tak moc neprovinila, ale Hana Lipovská ve svých rozhovorech uvádí, že Česká televize, respektive obecně veřejnoprávní média nemají smysl, nebo že ona nerozumí jejích smyslu, že vlastně nemusí existovat. Že je mohou nahradit média soukromá, a kdyby byla zrušená, tak to vlastně pocítí pouze jejich zaměstnanci. A to je názor, který je samozřejmě legitimní, nicméně je překvapující, když kandidáta s takovýmhle programem nominuje biskupská konference,“ pozastavuje se Hilšer. Podle jeho slov, kdyby ji nominoval nějaký spolek zahrádkářů nebo kdokoliv jiný, tak by to bylo něco jiného. „Biskupská konference zastupuje  milion katolíků v této zemi, takže se těší nějaké vážnosti a tam je pak třeba se ptát, jestli biskupská konference souhlasí s tímto názorem, jestli ji vysílá do veřejnoprávních médií s tím, že by veřejnoprávní média neměla existovat,“ dodal. 

Následně se vyjádřil k tomu, proč neprotestovali loni proti nominaci Ladislava Jakla do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jeho tehdy navrhlo hnutí SPD Tomia Okamury. „Jsem si toho nevšiml. A vlastně až teď mi ty věci pořádně docvakly, že jsem se těmi věcmi začínal zabývat, nebo začínám zabývat. Je pravda, že paní Lipovská je v podstatě spolupracovnicí pana Jakla, protože spolu figurují v organizačních strukturách Institutu Václava Klause, takže mají k sobě blízko,“ domnívá se Hilšer. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čvančarová, Pavel i „krásně oblečený mladík“ po akci za Ukrajinu čelí zlému srovnání

20:33 Čvančarová, Pavel i „krásně oblečený mladík“ po akci za Ukrajinu čelí zlému srovnání

„Silně mi to připomíná dobu těsně před pádem komunistického režimu. Jakeš se v Sovětském svazu dověd…