„Jakou hodnotu má znásilnění jedné české dívky?“ Okamura se u Jílkové pustil do EU, uprchlíků i oponenta z publika

04.02.2016 22:55 | Zprávy

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie pálil v pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové do EU i do uprchlíků. Sekundovali mu zpěvák Aleš Brichta a zakladatel Liberlandu Vít Jedlička. Shodli se na tom, že by bylo nejlepší vystoupit z EU a chránit si hranice. Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) pak poslance rovnou obvinil, že vyzývá Českou republiku k páchání zločinů proti lidskosti. A to nebylo zdaleka všechno.

„Jakou hodnotu má znásilnění jedné české dívky?“ Okamura se u Jílkové pustil do EU, uprchlíků i oponenta z publika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Jílková

Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, ekonomický konzultant Miroslav Zámečník, ekonom a předseda uskupení Reformy.cz, ale i zakladatel Liberlandu Vít Jedlička, penzista z Říčan Ivo Petřík a metalový zpěvák Aleš Brichta diskutovali v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo v České televizi o tom, co by nám přineslo vystoupení z Evropské unie. A také o tom, co všechno by Česká republika ztratila, kdyby z EU opravdu odešla.

Pro uprchlíky vláda peníze má, na důchodce ne

Poslední průzkumy ukazují, že lidé jsou s Evropskou unií stále nespokojenější. Může za to prý především uprchlická krize. Ale vyhnuli bychom se uprchlické krizi, kdybychom se odpoutali od Bruselu? „Jsem v médiích už rok cenzurován, jsem na černé listině a děkuji, že jste měla tu odvahu mě pozvat,“ zahájil své vystoupení Okamura. Kdybychom odešli z EU, mohli bychom uzavřít dohody o volném obchodu osob i zboží samostatně s dalšími státy. K tomu prý EU rozhodně nepotřebujeme. Z publika se na tato slova ozval potlesk.

Kdybychom stáli mimo EU, mohli bychom prosazovat samostatnou zahraniční politiku, zatím jsme museli odkývat přijetí uprchlíků. „Vláda už schválila přijetí 1500 uprchlíků, to se pak není čemu divit, že na důchodce původně zbylo jen 40 korun navíc k důchodům, změnil to až opoziční návrh,“ pálil dál Okamura. V Bruselu se podle jeho názoru rozhoduje o nás bez nás, což je podle něj nepřijatelné. Pokud jde o často zmiňovaný obchod, pro řadu států EU v čele s Německem jsme důležitými partnery, takže nás ekonomicky jen tak neopustí.

Bartošek to viděl zcela jinak. „Řekněte lidem, že 75 tisíc lidí přijde o práci, když vystoupíme z EU. A přijdou i jiné ekonomické důsledky. Povede to ke zdražení zboží, ke zdražení potravin. To, co tady říkáte, povede k poškození České republiky,“ udeřil na Okamuru Bartošek. Předseda SPD podle jeho názoru připomíná člověka, který by si rád ponechal všechny výhody plynoucí z volného pohybu osob či zboží, ale už odmítá nést náklady s tím spojené.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

23:05 „Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý.“ Bývalý německý ministr se s tím nepáral

„Rusko vítězí, kdo to nevidí, je slepý,“ říká bývalý německý ministr financí Oskar Lafontaine pro Se…