„Máte pravdu, paní premiérko. Takto skutečně nemůžeme pokračovat dál. Ale máte koule na to, abyste třeba hned zítra nechala zavřít všech 3000 podezřelých z plánování teroristických útoků?“ píše v úvodu Hopkins a konstatuje, že stejně jako po teroristickém útoku v Manchesteru i nyní je hodně rozzuřená. „Opět zuřím a teď je to ještě více než kdy jindy. Cokoli uděláme, tak prostě nefunguje. Potřebujeme radikálně změnit naše myšlení.“
„Politici jsou vystrašení tím, že by je někdo mohl obviňovat z islamofobie. Takže po každém teroristickém útoku hovoří jen o nenávisti a vyjadřují svoji lítost. Ale stále si odmítají připustit spojitost mezi útoky a islámským extremismem. I když třeba teď v Londýně očitý svědek Eric jasně slyšel řvát teroristy o Alláhovi. I přesto slyšíme z médií, že motiv teroristického útoku je nejasný. Britům je řečeno, že ti lidé prý nereprezentují všechny muslimy.“
Hopkinsová dále opakuje, že Západ potřebuje přijít s urychleným řešením terorismu. „Takhle to přece nemůže pokračovat dál. Naše nemocnice jsou hlídány policií, protože žádný cíl si nemůže být před islamisty jistý. Dosáhli jsem bodu, kdy i ti největší optimisté ztrácejí pevnou půdu pod nohama. Dokonce i ti nejvíce tolerantní liberálově mi píšou, že mají pochybnosti o všem, v co doposud věřili. Ovšem svým vlastním přátelům se o tom bojí říct.“
Celý text v angličtině naleznete ZDE.
Otázkou podle Hopkinsové zůstává, co udělat, aby se teroristické útoky již neopakovaly. „Premiérka Theresa Mayová prohlásila, že už toho bylo dost a takhle to dál nepůjde. Co, bohužel, nezmínila, jsou konkrétní změny. Expert na boj s terorismem Mark Rowley už po Manchesteru vzkázal teroristům, aby vypadli z Velké Británie. A to je přesně to, co chtějí i oběti teroristického útoku v Londýně slyšet. Mnozí z nich jedli a popíjeli v samém srdci multikulturního Londýna a najednou někdo vtrhne dovnitř a chce je zabít dlouhým nožem.“
„Tentokrát už nemůžeme reagovat jen organizováním benefičních koncertů a čekat, až nám okolní svět vyjádří své sympatie. My Britové se musíme semknout a přijmout drastická opatření. V prvé řadě musíme vzít seznam podezřelých osob a všech těch 3000 lidí internovat. Dále musíme zavřít všech 650 džihádistů, kterým jsme umožnili vrátit se ze Sýrie zpátky do naší země. Už slyším protiargumenty. Takové sběrné tábory se stanou semeništěm extremismu a způsobí tak radikalizaci dalších muslimů.“
„Jasně. Před pár týdny bych asi souhlasila. Ale teď se vše změnilo. Naše zpravodajské služby prostě nejsou schopny sledovat všechny podezřelé, takže pro nás bude bezpečnější všechny podezřelé shromáždit na jedno místo,“ píše Hopkinsová s tím, že by měla premiérka nechat uzavřít Saúdskou Arábií financované mešity a teroristy uvěznit nebo deportovat. „Kašlete na liberály, kteří vám budou říkat něco o britské toleranci a slušnosti. Islamisté jsou ve válce s naší kulturou. Nechtějí se integrovat a jejich jediným cílem je nás zničit.“
„Proč se stáváme my Britové oběťmi ve válce, kde jsou lidská práva teroristů upřednostňována nad životy běžných britských kluků a holek? S terorismem se nevypořádáme s pomocí slov, ale internacemi a deportacemi. Deportujeme do té doby, než bude naše země v bezpečí. Byli jsme napadeni nepřítelem. Jde o koordinovanou záležitost a útočníky nezastaví ani jejich vlastní smrt. Přišel čas konečně začít bojovat za Británii!“ uzavírá v bojovném duchu Hopkinsová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro