„Jádro banditů je obklíčeno v čínské univerzitě na New Territories, další banditská skupina pak na polytechnice na Tsim Sha Tsui East. Bohužel, na některých místech jsou znát stopy přepadů banditů, i když se většinou omezují spíš na nápisy na zdech. Co se tu tedy vlastně děje? Žertem se mi chce říct, že teď v úterý dopoledne nic. Kokainem našňupaní banditi zatím vyspávají,“ píše nás čtenář.
Doplňme, že identitu tohoto muže naše redakce osobně zná. Co dále se podle čerstvého svědectví děje?
„Celá činnost banditů se v poslední době odehrává následovně. Někde ve skrytu se shromáždí skupinky od několika po dvacet třicet banditů, nasadí si masky a začnou rozbíjet a rabovat obchody, veřejné vybavení, případně napadat a okrádat lidi na ulici. Policie sice reaguje promptně, ale ne vždy, pochopitelně, stihne zasáhnout včas. To je doprovázeno devastací okolí, tak aby rozmělnili pozornost zasahující síly. To vše probíhá v ‚nejlepších‘ tradicích čínského banditismu 20. a 30. let minulého století.“
Následně popisuje událost, která se stala minulý týden. Banditi prý vyrabovali a zapálili obchod s kosmetikou. Jenže nad ní bylo dalších dvacet pater bytů.
„Oheň začal pronikat do vyšších pater a hongkongští hasiči bojovali s vypětím všech sil, aby zachránili rezidenty. V průběhu boje s požárem ale začali být na ulici napadáni stylem ‚hit and run‘ organizovanými skupinkami banditů. Stateční muži požárního sboru vynášeli děti a staré lidi pod sprškou dlažebních kostek,“ popisuje náš čtenář, který byl tou dobou na místě.
„Ptám se paní Šámalové, kde je její svědomí?“
A dodává další příběh, který se stal na místě, kde náš čtenář v Hongkongu bydlí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: B. Richterová a T. A. Nový