Hossenfelderová se dle svých slov setkává s otázkami lidí ze zámoří, v nichž se jí tazatelé ptají, co se s její zemí stalo. „Německo není tak dobře fungující, ekologicky super uvědomělá, high-tech země, jak tomu bylo. Jdu na vlakové nádraží a polovina vlaků je zrušená, a druhá má zpoždění. Eskalátory jsou rozbité, hlášení sotva slyšitelná a v není moc pravděpodobné, že byste se mohli připojit k wifi. A když už, tak je tak pomalá, že než se vám načtou zprávy, tak už se z nich stává akorát historie,“ jmenovala.
Podotkla, že je sice trošku toto její vyobrazení Německa přehnané a že ve skutečnosti to tam není všude až tak špatné. Ale nejde se prý zbavit dojmu, že „něco špatně“ prostě je. „A nejde jen o železnici. Německá vláda učinila řadu špatných rozhodnutích o naší infrastruktuře a technologickém rozvoji. V důsledku toho tato země pomalu, ale nevyhnutelně zaostává technologicky a z toho důvodu i ekonomicky,“ shrnula německá fyzička a matematička Hossenfelderová. „Svět se nás prostě už patřičně nebojí,“ dodala.
Zmínila příkladem, že zatímco v Británii už mají zavedený vysokorychlostní internet i na vesnici, ona si o něm v jedné z nejprůmyslovějších oblastí Německa může nechat jen zdát. „I na mezinárodní vesmírné stanici mají rychlejší internet,“ zaznělo od Hossenfelderové. A že je na tom ještě dobře v porovnání se vzdálenějšími obyvateli její ulice, kteří se potýkají i v dnešní době s internetem o rychlosti 5 megabitů za sekundu. Poukázala, že Německo má po Belgii druhé nejnižší pokrytí optickými kabely v Evropské unii. Třetí nejhůře pokryté je pak Řecko a Němce přeskočilo i Česko, které je v EU až čtvrté nejhorší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas