„To se dějou věci. Zelenskyj agentem Moskvy?“ Petr Bystroň napřímo

18.11.2024 17:06 | Monitoring

Německý europoslanec českého původu Petr Bystroň (AfD) nahrál pro čtenáře ParlamentníchListů.cz dvojici vzkazů. Jeden se týká změny situace na Ukrajině a druhý stavu demokracie v Německu.

„To se dějou věci. Zelenskyj agentem Moskvy?“ Petr Bystroň napřímo
Foto: Facebook Petra Bystroně
Popisek: Petr Bystroň

„To se dějou věci! Jen několik dní po volbě Donalda Trumpa americkým prezidentem telefonoval Donald Trump s ještě kancléřem Německa Olafem Scholzem,“ rýpl si Bystroň. Popsal, jak poté Scholz volal Vladimiru Putinovi. Bylo to poprvé po dvou letech, kdy německý kancléř mluvil s ruským prezidentem a pak také s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. „Zelenskyj den nato vypustil do médií hlášku, že bude třeba ukončit konflikt na Ukrajině, a teď se podržte, diplomatickou cestou. To je přesně to, co my z AfD říkáme už dva roky,“ podivil se Bystroň. Postěžoval si, že za tento názor byla jeho strana dva roky všemi mainstreamovými médii ostrakizována coby „agenti Moskvy“ a „šiřitelé ruských narativů“. „Takže jsem zvědavý, jestli ještě prezident Zelenskyj už je teď také agent Moskvy a jestli šíří ruské narativy,“ řekl Bystroň. K poznámce Zelenského o tom, že Ukrajina je suverénní stát, Bystroň uvedl, že ho předběhl Elon Musk, když pochválil Zelenského smysl pro humor.

Ve druhém vzkazu Bystroň popisuje, že obdržel pozvánku na konferenci států BRICS v ruském Soči, která se konala uplynulý víkend. Na konferenci ale raději neodjel. „Pro nás politiky z toho svobodného a demokratického Západu je to dost riskantní, teď jezdit do Ruska. Můj kolega Matthias Moser například minulý týden přišel o funkci mluvčího v zahraničněpolitickém výboru Bundestagu jen proto, že přijal honorární profesuru na jedné renomované moskevské univerzitě,“ postěžoval si Bystroň. On sám byl podle svých slov objektem zájmu tajných služeb a je vyšetřován pro své postoje zejména ve vztahu k Rusku a prý za to měl být z Ruska placen. Sám to označuje za „totální blbost“. Mluví i o bývalém šéfovi tajné služby Thomasi Haldenwangovi. Tento právník ze svého postu rezignoval prý proto, že se chce ucházet v dresu konkurenční CDU o křeslo v Bundestagu. Podobnou zprávu přináší Bystroň i ze světa neziskovek. Jeannette Gusko, šéfka novinářské investigativní mimovládky Correctiv, což je podle Bystroně „něco takového jako Deník N a Hlídací pes dohromady,“ které podle Bystroně slouží i za peníze německých daňových poplatníků k výrobě fake news, měla také ohlásit svůj konec v neziskovce, protože v příštích volbách do Bundestagu chce organizovat volební kampaň Zelených.

 

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Novotný

Marek Benda byl položen dotaz

Umíte si představit sebe jako pracujícího v průmyslu či zemědělství?

Vnímám Vás jako syna svého otce, od školy zabydleného v politice a parlamentu. Uměl byste přežít jako pracující v průmyslu nebo zemědělství. Umíte opustit bublinu parlamentních či senátních poslanců? Proč neinicujete odbourání výhod poslanců - viz poslanci za 1. republiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 19 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

V politice není nic nemožné., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemolik , 18.11.2024 18:09:38
Zelenskyj je motivován materiálně, takže u něj se nedá nic vyloučit.

|  8 |  1

Další články z rubriky

Budoucnost Evropské unie se představila: Panoptikum pro otrlé, varuje David

18:25 Budoucnost Evropské unie se představila: Panoptikum pro otrlé, varuje David

Zapomeňte na americké volby, skutečnou globální událostí je slyšení eurokomisařů. I tím bruselský se…