Spiegel v textu, který vyšel ve čtvrtek ráno, píše o zprávách, které mají být zcela neprůstřelné, některé lze dokonce přímo spojit s některými konkrétními zavražděnými z kyjevského předměstí. Například se jeden z vojáků má přiznávat, že zastřelil cyklistu na kole v místech, která odpovídají nálezu zastřeleného cyklisty.
Zároveň měl být zachycen radiový příkaz vojákům na místě: „Vojáky nejdřív vyslechnout, pak zastřelit“.
Způsob komunikace o spáchaných vraždách měl podle tajných služeb působit dojmem, že se jednalo o standardní součást jejich práce, nikoliv o exces jednotlivců. Dokonce je prý možné, že se jednalo o plánovanou součást ruské strategie k zastrašení civilního obyvatelstva.
Zásadní roli na zvěrstvech měli hrát podle německých odposlechů zástupci „Wagnerovy skupiny“. Tato profesionální skupina zabijáků si získala obávané renomé už během války v Sýrii.
Informaci, že německé tajné služby mají důkazy o ruských pachatelích, měla z bezpečnostní komunity získat i agentura Reuters.
Německý kancléř Olaf Scholz už dříve obvinil z masakrů v Buči Rusko. Podle něj se jednoznačně jedná o válečné zločiny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav