„Ve veřejném prostoru převládaly hlasy, které vstup do EU podporovaly a vítaly. Eurounijní mechanismy a negativa se nediskutovaly. Z parlamentních politických stran nedoporučovala vstup do EU pouze KSČM. Ostatní politické strany vstup jednoznačně podporovaly. Stovky milionů korun ze státního rozpočtu na kampaň pro souhlas se vstupem do EU vyčlenila vláda,“ upozornila Bobošíková.
Jedním dechem dodala, že tehdejší vláda Vladimíra Špidly nebyla ve svém přesvědčování příliš úspěšná, protože vstup do EU sice podpořilo 77 procent hlasujících, jenže k hlasovacím urnám přišlo jen 55 procent voličů. Z těchto čísel Bobošíková dopočítala, že ze 100 procent všech oprávněných voličů, kteří mohli přijít hlasovat, vstup do EU podpořilo jen 42 procent lidí.
Tehdejší data také ukazovala, že přes 80 procent lidí starších šedesáti let podpořilo vstup do EU. Pokud tedy vyrazili k volbám.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp