V roce 2008 kandidoval McCain za Republikánskou stranu v prezidentské volbě, kterou vyhrál jeho soupeř, kandidát Demokratické strany Barack Obama. Stejně tak Kamberský připomíná i McCainovu prohru v republikánských primárkách v roce 2000, kdy byl v nejlepších letech, ale byl poražen Georgem W. Bushem.
Na McCaina si vzpomněl ve chvíli, kdy slyšel první povolební řeč (poraženého) prezidenta Donalda Trumpa. „Hněvivý proslov, který místo přiznání porážky či čekání na konečné výsledky překypoval šokujícími obviněními (podvod, falšování hlasů, ukradené volby) a výzvami k protiústavní činnosti (zastavte sčítání!),“ píše Kamberský,
Existuje i jiný způsob, jak prohrát. Pro představu připojuje, jak ke svým příznivcům po prezidentských volbách promlouval poražený John McCain.
„Přátelé, došli jsme na konec dlouhé cesty. Americký lid se vyslovil, a vyslovil se jasně. Před krátkou chvílí jsem měl tu čest zatelefonovat senátorovi Baracku Obamovi a blahopřát mu. Blahopřát mu ke zvolení příštím prezidentem země, již oba milujeme. V tak dlouhém a náročném utkání, jako byla tato kampaň, si vítěz zasluhuje můj respekt už jen pro samotnou vytrvalost. Ale to, že dokázal probudit naději v tolika milionech Američanů, kteří předtím mylně věřili, že volba prezidenta pro ně nic nezmění a stejně na ni nemají žádný vliv, je něco, co hluboce obdivuji a za co zaslouží jen slova chvály.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab