„I kdyby stálo pět set policistů na každé stanici, pokud se někdo rozhodne, že si dá do kapes výbušninu a vyhodí se do povětří v metru, tak mu v tom nikdo nezabrání,“ varuje Šándor. Podle něho by se atentátník musel chovat podezřele, aby byl odhalen.
Přítomnost muslimů na území České republiky ani česká zahraničně-politická aktivita nejsou dle Šándora takovým nebezpečím, jako je projevování nenávisti vůči muslimům. „Poměrně nevybíravou antimuslimskou kartou, kdy hážeme všechny do jednoho pytle, vytváříme xenofobii a strach. Někteří politici svými prohlášeními velmi dobře nahrávají pravicové extrémistické scéně a nabízejí nový cíl nesmyslných xenofobních postojů. Tady se může roztočit spirála nenávisti, která může skončit tím, že někdo něco provede a bude to malér,“ upozorňuje bezpečnostní expert. Pravděpodobněji tak prý dojde k útokům na muslimy, než že by muslimové zaútočili na nás.
Šándor podotýká, že terorismus tu s námi bude pořád, nikdy ho nikdo zcela nevymýtí. A nemusí být jenom náboženský a také nemusí být muslimský. Bezpečnostní expert uvádí, že v sedmdesátých letech jsme tu měli Palestince, kteří páchali útoky proti letadlům v Evropě a byli to většinou křesťané.
„Z tohoto pohledu by lidé měli žít normálně a ne hysterčit. Pravděpodobnost, že se lidé stanou obětí teroristického útoku, je podstatně menší, než že zemřou při dopravní nehodě. Měli by žít v klidu a brát život a dobu, jaké jsou. Proti terorismu nám nepomohou ani jaderné zbraně, ani letadla nebo tanky,“ míní Šándor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš