Bohumil Pečinka sledoval sebevraždu. Jmenovala se sjezd ČSSD. Toto o svém zážitku sepsal

12.03.2017 7:39 | Zprávy

Značně kriticky se k výsledkům včera skončeného sjezdu sociální demokracie vyjádřil na svém Facebooku komentátor Bohumil Pečinka.

Bohumil Pečinka sledoval sebevraždu. Jmenovala se sjezd ČSSD. Toto o svém zážitku sepsal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Na svém facebookovém profilu napsal, že byl svědkem sebevraždy. „A se mnou i mnozí z vás, protože proběhla v přímém přenosu na ČT 24, kde byla vysílána pod označením 39. sjezd sociální demokracie,“ napsal s tím, že většina z téměř sedmi set delegátů sjezdu působila směsí apatie a rezignace.

„Jen občas někdo na pódiu zvýšil hlas, ale znělo to dutě. „Ti nahoře“ zase předstírali, že fakt chtějí zvítězit. Takže stínohra z obou stran, jen TV kamery nutily všechny vydávat bojové pokřiky,“ podotkl Pečinka. Nejstarší česká politická strana si podle něj vybrala strategii „nebýt moc poražen“, a proto „budou moc poraženi“.

Pečinka si klade otázku, zda to mohlo být jinak. A odpovídá si, že mohlo. „Třeba hned po prohraných krajských volbách, kdy se předseda Sobotka vydával protikladná prohlášení, zamotal se do rekonstrukce vlády a říkal si přímo o vystřídání. Dvojice potenciálních nástupců (Zaorálek-Chovanec) si tak dlouho dávala přednost, že z toho nic nebylo,“ uvedl Pečinka.

Podle něj mohlo jít o velké symbolické gesto, spojené s efektivní rekonstrukcí vlády. „Jejímž smyslem není jenom dát funkci ministra zdravotnictví Praze, aby mi pak Praha na sjezdu pomohla zvítězit. Namísto toho zvolili „ti nahoře“ i „ti dole“ dvojí předstírání ve stylu všechno bude, jak bylo, jen my se při tom budeme jinak tvářit,“ dodal komentátor Pečinka.

Celý text příspěvku Bohumila Pečinky na jeho facebookovém profilu:

BYL JSEM SVĚDKEM SEBEVRAŽDY

A se mnou i mnozí z vás, protože proběhla v přímém přenosu na ČT 24, kde byla vysílána pod označením 39. sjezd sociální demokracie.

Většina z téměř sedmi set delegátů působila směsí apatie a rezignace.

Jen občas někdo na pódiu zvýšil hlas, ale znělo to dutě. „Ti nahoře“ zase předstírali, že fakt chtějí zvítězit. Takže stínohra z obou stran, jen TV kamery nutily všechny vydávat bojové pokřiky. Nejstarší česká politická strana si vybrala strategii „nebýt moc poražen“, a proto budou moc poraženi.

Mohlo to být jinak? Mohlo, třeba hned po prohraných krajských volbách, kdy se předseda Sobotka vydával protikladná prohlášení, zamotal se do rekonstrukce vlády a říkal si přímo o vystřídání. Dvojice potenciálních nástupců (Zaorálek-Chovanec) si tak dlouho dávala přednost, že z toho nic nebylo.

Mohlo jít o velké symbolické gesto, spojené s efektivní rekonstrukcí vlády, jejímž smyslem není jenom dát funkci ministra zdravotnictví Praze, aby mi pak Praha na sjezdu pomohla zvítězit. Namísto toho zvolili „ti nahoře“ i „ti dole“ dvojí předstírání ve stylu všechno bude, jak bylo, jen my se při tom budeme jinak tvářit.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

7:51 Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

Nedávno světem proletěla zpráva, že se Rusové možná pokusili poškodit několik důležitých podmořských…